پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۰۰ | ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
اُکالا در مسیر بی اعتمادی مردم!
۱۱:۰۰ | ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اُکالا در مسیر بی اعتمادی مردم!

وقتی اُکالا در مسیر بی اعتمادی مردم گام بر می دارد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، همزمان با شیوع ویروس کرونا سایت های خرید اینترنتی بیش از پیش بازارشان گرم شده است؛ در این ایام عده ای از مردم که به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی رغبتی برای خارج شدن از منزل ندارند، مشتری پروپاقرص خریدهای آنلاین شده اند.

یکی از مرسوم ترین خریدها بصورت اینترنتی در این روزها، خرید محصولات سوپرمارکتی است و مسئله ای که قصد داریم در ادامه به آن اشاره کنیم برای بخشی از مردم رخ داده و البته چندین بار برای خبرنگار ما نیز پیش آمده است.

موضوع از آنجا شروع می شود که پس از گذشت 20 روز از خرید آن لاین تعدادی محصول سوپرمارکتی از فروشگاه اینترنتی اُکالا، برای چندمین بار متوالی به منظور پیگیری اقلام جای مانده از ارسال، به رغم پرداخت وجه با پشتیبانی اُکالا تماس می گیرم، گویی در این تماس ها فقط میان اپراتورها پاس کاری شده ام که حس خوبی نیست، دیگر نه کالا و نه مبلغ کالا اهمیتی برایم ندارد.

فارغ از هزینه و زمان صرف شده برای تماس های مکرر با خدمات اُکالا، شنیدن پاسخ مبهم و سپردن مشتری به روزهای آتی (با این ادعا که طی 72 ساعت آینده با شما تماس گرفته می شود) بسیار آزار دهنده است. بدتر از آن چنانچه به تماس های خود ادامه ندهید و تماسی نگیرید، پیگیری از سمت فروشگاه اینترنتی اُکالا نیز انجام نخواهد شد!

از آنجا که شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش(صاحب فروشگاه اینترنتی اُکالا) عنوان سی و پنجمین شرکت برتر ایران را با خود یدک می کشد، مشتری سالاری در افق کوروش گویا فقط با شعارهایی گاه اغراق آمیز چون «یک تیم، مراقب رضایت شماست» و یا «چون برای ما خیلی مهم هستید قبل، حین و بعد از ارائه کالا خدمت به مشتریان مورد توجه ماست» و ... همراه شده است.

اصولاً سایت های فروش اینترنتی به این منظور روانه بازار مجازی شده اند که همه امور از قبیل مقایسه، خرید، مرجوعی و پشتیبانی بدون نیاز به اتلاف وقت باشد اما گاهی در عمل ساز مخالف می زنند و اغلب، افرادی نیز که قصد خرید آن لاین و راحت را دارند، چنانچه به دنبال جبران کسری کالاهای مصرفی شان نیاز به پشتیبانی پیدا کنند، ناگزیر آن قدر برای وصول آن دوندگی می کنند که از خواسته خود صرف نظر کرده و به عبارت دیگر عطایش را به لقایش می بخشند.

پرواضح است که آینده متعلق به گسترش کسب و کارهای مجازی است ولیکن نظارت بر کیفیت و کمیت ارائه خدمات در فضای مجازی و حفظ شأن و ارزش انسان ها در جایگاه مشتری، فرهنگنامه جدیدی را می طلبد تا در اساسنامه کسب و کارهای اینترنتی گنجانده شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
راشل
vote
۰
vote
۱۴۰۰/۰۶/۰۱
من که از خیر پیگیری و پول تلفن گذشتم چند بار ...
مهدی
vote
۰
vote
۱۴۰۰/۰۶/۰۱
سلام. برای منم اتفاق افتاده و فروشگاه افق کوروش محل چند باری کالاها رو کم آورد و حقیقت برخی اوقات با یک پیگیری و چند باری هم با چند بار پیگیری و یک بار هم حضوری موفق به گرفتن کالاهای جاموندم شدم ...
!
!
!