دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۲۸ | ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
 آخرین اطلاعات و اخبار از اخذ مالیات لوکس‌سواران
۱۱:۲۸ | ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
اجاره خودرو
معاون سازمان مالیاتی اعلام کرد:

آخرین اطلاعات و اخبار از اخذ مالیات لوکس‌سواران

با توجه به گزارش دیوان محاسبات مبنی بر صفر بودن اجرای خودروهای لوکس به جهت عدم تصویب مقررات در دولت، معاون سازمان امور مالیاتی توضیحاتی درباره اقدامات و آمادگی این سازمان برای اخذ مالیات از لوکس‌سواران ارائه کرد.

به گزارش پرشین خودرو، پیش از این دیوان محاسبات گزارش نظارت مستمر بر اجرای بودجه 1400 را منتشر کرد که طبق آن اجرای مالیات بر خانه‌های لوکس و خودروهای لوکس به جهت عدم تصویب مقررات در دولت، همچنان صفر است.

در این زمینه، محمود علیزاده - معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی - درباره آخرین وضعیت اجرای مالیات خانه و خودروهای لوکس توضیح داد: مالیات خانه و خودروهای لوکس در سال گذشته منوط به آیین‌نامه‌ای بوده که باید توسط دولت تصویب می‌شده است که پیش نویس این آیین‌نامه در موعد مقرر از سوی سازمان امور مالیاتی تنظیم و از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی به دولت تقدیم شد، اما دولت آن را تصویب نکرده است تا برمبنای بودجه سال گذشته مالیات خانه و خودروهای لوکس اخذ شود.

وی افزود: درباره مالیات خودروهای لوکس برای سال‌جاری نیز باز هم در موعد مقرر آیین‌نامه‌های مربوطه توسط سازمان تنظیم و تقدیم دولت شد و در کمیسیون اقتصادی دولت هم تصویب شد که ان شاءالله پس از طرح در هیئت دولت و تصویب آن، مکانیسم اخذ این مالیات آماده است و بلافاصله این قانون اجرا خواهد شد.

چه خودروهایی لوکس هستند؟

براساس قانون، خودروهای لوکس خودروهایی هستند که در انتهای سال 1400 قیمت ساخت یا واردات آن، بالای یک میلیارد تومان باشد که قیمت این خودروها توسط سازمان امور مالیاتی اعلام می‌شود و مالکان این خودروها باید تا بهمن ماه سال جاری این مالیات را پرداخت کنند.

در غیر این صورت قادر به نقل و انتقال خودرو نیستند و باید مبلغ مالیات را در زمان نقل و انتقال پرداخت کنند.


- نرخ مالیات سالانه خودروهای لوکس به شرح ذیل است:


1- تا مبلغ 1.5 میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان معادل یک درصد

2- تا مبلغ سه میلیارد تومان نسبت به مازاد 1.5 میلیارد تومان معادل دو درصد

3- تا مبلغ 4.5 میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان معادل سه درصد

4- نسبت به مازاد 4.5 میلیارد معادل چهار درصد

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!