سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۳۴ | ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
بیشترین تخلف سرعت غیر مجاز در اختیار خودروهای خانواده پژو
۱۴:۳۴ | ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
اجاره خودرو
/اختصاصی/طرح جدید برخورد با سرعت غیرمجاز خودروها در تهران آغاز شد؛

بیشترین تخلف سرعت غیر مجاز در اختیار خودروهای خانواده پژو

با توجه به آمار و ارقام پلیس راهور ناجا، خودروهای خانواده پژو دارای بیشترین تخلف سرعت غیر مجاز در تهران هستند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اطلاعات کسب شده از پلیس راهور ناجا نشان می دهد که بیشترین سرعت های غیر مجاز در نیمه شب های تهران در بزرگراه های شهید آبشناسان، شهید بابایی، بعثت، شهید خرازی و هاشمی رفسنجانی رخ داده است.

براساس این گزارش، بیشترین سرعت های غیر مجاز ثبت شده طی یک ماه گذشته در بزرگراه شهید بابایی با 408 مورد بوده است و پس از آن به ترتیب بزرگراه های شهید خرازی، صدر، آزادگان و شهید یاسینی در رتبه های بعدی قرار دارد.

همانطور که اعلام شد دارندگان خودروهای خانواده پژو دارای میانگین بیشترین تخلف سرعت غیر مجاز هستند اما دارندگان خودروهای لکسوس، ماکسیما و مزدا نیز هر چند تعداد تخلف کمتری در این زمینه دارند اما دارای بیشترین میانگین سرعت غیر مجاز بوده اند.

 

سرعت غیر مجازبنابر این گزارش، در اردیبهشت ماه امسال افزون بر 926 مورد تخلف سرعت غیر مجاز بالای 50 کیلومتر در تهران ثبت شده بود که با راه اندازی قرارگاه سرعت پلیس این تعداد در مردادماه به 480 مورد کاهش یافته است.

رانندگان متخلف با سرعت غیر مجاز تا 30 کیلومتر 60 هزار تومان، بین 30 تا 50 کیلومتر 200 هزار تومان به اضافه پنج نمره منفی برای دارندگان خودروهای شخصی و 10 نمره برای صاحبان خودروهای عمومی لحاظ خواهد شد.

اما رانندگانی که تخلف آنها سرعت غیر مجاز بالای 50 کیلومتر باشد اولا منجر به سرعت خطرآفرین شده اند و ضمن 200 هزار تومان جریمه، 10 نمره منفی برای خودروهای سواری و 15 نمره منفی برای خودروهای عمومی در نظر گرفته می شود و همچنین این رانندگان از سوی قرارگاه کنترل سرعت برای آموزش، اخطار و اخذ تعهد و ... دعوت می شوند.

یادآور می شود که طرح جدید و شبانه برخورد با سرعت غیرمجاز خودروها در تهران از ساعت یک بامداد آغاز می شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!