پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۳۱ | ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
نرخ تعمیر خودروهای سبک در صدر شکایات مردمی!
۱۰:۳۱ | ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
اجاره خودرو
مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت خبر داد:

نرخ تعمیر خودروهای سبک در صدر شکایات مردمی!

مدیرکل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: بیشترین شکایات در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودروهای سبک و رستوران های غذاخوری بوده است.

به گزارش پرشین خودرو، سید مجتبی سجادی، با اعلام این خبر اظهار داشت: بیشترین شکایات بر اساس نوع تخلف مربوط به گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم درج قیمت است.

وی بیشترین شکایات در بخش کالا را مربوط به انواع نان و گوشت مرغ دانست و گفت: در مردادماه امسال 14 هزار و 60 فقره گزارش و شکایت مردمی در خصوص کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها دریافت شده است.

به گفته سجادی، این گزارش‌ها شامل دو هزار و 414 مورد گزارش کتبی و یک هزار و 774 مورد حضوری و 9 هزار و 872 مورد تلفنی بوده که البته از مجموع آنها، سه هزار و 976 مورد متخلف و پنج هزار و 685 مورد غیر متخلف شناخته شد و چهار هزار و 402 فقره دیگر به علت انجام کار کارشناسی در حال پیگیری است.

وی ارزش ریالی پرونده ها را بیش از هشت هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: از این تعداد شکایات 12 هزار و 530 فقره مربوط به کالا بوده و یک هزار و 530 مورد دیگر مربوط به خدمات می باشد.

این مقام مسوول همچنین درباره مصالحه قبل از شکایات نیز عنوان کرد: در این مدت از مجموع شکایات رسیدگی شده که منجر به تخلف شده‌اند، 338 فقره در کارگروه‌های رسیدگی استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت در خصوص راه های مختلف و متفاوت برای ثبت و رسیدگی به شکایات نیز توضیحاتی ارائه داد و افزود: به منظور نظارت های پیشگیرانه، رصد و پایش بازار، جلوگیری از افزایش قیمت کالا وخدمات و ایجاد آرامش روانی در جامعه، سامانه 124 به طور شبانه روزی آماده رسیدگی به شکایات مردمی و شناسایی واحدهای متخلف اقتصادی است و شهروندان در صورتی که احساس نمایند در خرید کالا و ارائه خدمات در حق آنها اجحافی صورت گرفته می توانند از طریق مراجعه حضوری، شماره‌گیری ازطریق تلفن 124، کتبی، پست، پرتال سازمان حمایت «WWW.cppo.ir» و اپلیکیشن آپ 124.ir نسبت به تنظیم شکایات خود اقدام نمایند.

اجاره ماشین عروس
!
!
!