دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۲۰ | ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
نسل سوم آریزو 5 در آستانه رونمایی
۱۵:۲۰ | ۱۴۰۰/۰۶/۳۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

نسل سوم آریزو 5 در آستانه رونمایی

خودرو آریزو 5 بر اساس مدل مفهومی آلفا در سال 2016 برای عرضه در بازارهای جهانی و بازار کشور چین طراحی و تولید شد.

به گزارش پرشین خودرو، آریزو 5 در طول حضور پنج ساله خود در بازارهای مختلف تا بحال با دو فیس لیفت مواجه شده است. یکی از آن تغییرات، تغییر موتور خودرو از 1500 سی سی تنفس طبیعی و گیربکس های دستی و CVT به 1500 سی سی توربو و استفاده از گیربکس CVT بود که در طول چهار سال حضور خود در بازار توانست به فروش قابل توجهی در بازارهای جهانی دست یابد. به عنوان مثال: فروش 700 هزار دستگاه خودرو در طول پنج سال در بیش از 80 کشور و منطقه جهان.

همچنین این خودرو در طول پنج سال حضور خود در بازارهای مختلف توانسته است به عناوین و جوایز مختلفی دست یابد: کسب پنج ستاره در تست تصادف C-NCAP با امتیاز 56.24 در سال 2016 و کسب جایزه "World Dry Extreme" در کشور شیلی از دیگر افتخارات کسب شده توسط مدل محبوب آریزو 5 است.

اما در سال 2021 این خودرو با تغییرات محدود در نمای خارجی و تغییرات گسترده فنی و طراحی داخلی خودرو مواجه گردید و در بازار کشور چین به عنوان اولین بازار عرضه شد.

تغییرات ظاهری شامل تغییر در طراحی رینگ ها و ارتقاء طراحی جلو پنجره بر اساس زبان طراحی جدید محصولات مدیران خودرو که بر اساس طراحی مدل کهکشانی است.

همچنین تغییرات فنی خودرو شامل بکارگیری گیربکس 9 سرعته CVT، فرمان برقی، ترمز پارک برقی و اتوهلد است.

طراحی داخلی خودرو نیز بر اساس زبان طراحی خودروهای مدرن بازار به روز رسانی شده و با جای گذاری بهتر ادوات و دکمه های مختلف و افزایش سایز مانیتور به هشت اینچ ارگونومی بالایی را برای مصرف کننده فراهم کرده است. از دیگر ویژگی های مثبت آریزو 5 توربو تجهیز خودرو به GPS با زبان فارسی است که مسیر یابی را برای مصرف کنندگان ایرانی آسان تر از قبل می کند.

اجاره ماشین عروس
!
!
!