شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۴۳ | ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
قیمت گذاری دستوری و دخالت دولت مشکلات اساسی صنعت خودرو
۱۰:۴۳ | ۱۴۰۰/۰۷/۰۳
اجاره خودرو
یک فعال حوزه قطعه سازی مطرح کرد:

قیمت گذاری دستوری و دخالت دولت مشکلات اساسی صنعت خودرو

یک فعال حوزه قطعه سازی گفت: دو مشكل اساسی صنعت خودرو در حال حاضر قیمت گذاری دستوری خودرو و دخالت در مدیریت شركت های خودروسازی است كه متاسفانه تمامی مسائل این شركت ها را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش پرشین خودرو، محمدرضا نجفی منش اظهار داشت: در شرایط حاكم بر وضعیت اقتصادی كشور، نخبه ترین افراد جهان در حوزه های اقتصادی هم به ایران بیایند، نمی توانند همانند فعالان اقتصادی و تولیدی كشور به كسب و كار و تولید بپردازند. چرا كه قیمت تولید و هزینه های سربار در كشور موجب آن می شود كه تولید بسیاری از كالاها مقرون به صرفه نباشد.

وی با اشاره به اینكه صنعت خودروی كشور نیز یكی از صنایع مهم و ارزشمند كشور است كه دچار مشكلات عدیده ای در بسیاری موارد شده است افزود: در صورت عدم توجه به مشكلات این صنعت، آینده نامعلومی برای آن وجود خواهد داشت به طوری كه این مشكلات موجب شد كه خوردوسازان طی سال گذشته دچار تعهدات معوق فراوانی شوند. هرچند كه خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته امروز بر آن فائق آمدند.

نجفی منش ادامه داد: دو مشكل اساسی صنعت خودرو در حال حاضر قیمت گذاری دستوری خودرو و دخالت در مدیریت این شركت هاست كه متاسفانه تمامی مسائل این شركت ها را تحت تاثیر قرار داده است و اگر این 2 مشكل اساسی و ریشه ای حل شود، نه تنها كمبودی نخواهیم داشت بلكه با قدرت بیشتری می توانیم به جلو حركت كنیم.

رئیس انجمن همگن قطعه سازی با اشاره به لزوم جلب اعتماد مشتریان گفت: این در حالی است كه ما در شرایط سخت تحریمی می بایست به جلب هرچه بیشتر اعتماد مصرف كنندگان روی بیاوریم و همین عامل موجب خواهد شد كه بر مشكلات متعدد فائق آییم.

این فعال قطعه ساز تصریح كرد: همان طور كه می دانیم تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا طی مدت گذشته به صفر رسیده است كه این خود اقدام مهمی است و باید این نوع هماهنگی بین اجزاء تولید خودرو را تقویت بخشیم.

نجفی منش تاكید كرد: طی مدت گذشته، شركت های تولید كننده قطعات خودرو كشور با وجود همه تنگناهای اقتصادی و با وجود داشتن بدهی های متعدد از خودروسازان، دوشادوش آن ها به تولید ادامه دادند تا از خاموش شدن چراغ تولید خودرو در كشور جلوگیری كنند.

وی خاطرنشان كرد: این زنجیره ارزشمند به هم پیوسته در صورت همپوشانی و حمایت تمامی اجزا می تواند به پیشرفت های مهمی دست پیدا كند تا موجب سرافرازی كشور عزیزمان شود و از سوی دیگر نیز باعث خرسندی و بهره مندی مشتریان از آن شود.

وی در پایان خاطرنشان كرد: امید است كه با تصمیم گیری های بزرگ و كارشناسانه بتوان به روزهای اوج صنعت خودرو و قطعه سازی كشور بازگشت و شاهد موفقیت های روزافزون تولیدكنندگان خودرو و انبساط خاطر مشتریان شویم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!