پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
خودکفایی سایپا در تولید قطعات خاص و استراتژیك خودرو
۱۰:۰۵ | ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
اجاره خودرو
فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ مطرح کرد:

خودکفایی سایپا در تولید قطعات خاص و استراتژیك خودرو

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: گروه خودروسازی سایپا با روحیه جهادی و ایثارگر خود توانست در زمینه تولید قطعات خاص و استراتژیك صنعت خودرو كه قبل از تحریم، وابستگی به واردات آن صددرصد بود، به خودكفایی كامل برسد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار حسن زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا كه به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا شده است، اظهارداشت: خودكفایی در تولید قطعاتی كه به جهت تحریم، تامین (امكان واردات وجود نداشت) نمی شد و این امر به شدت تولید خودرو را كاهش داده بود، بسیار ارزشمند و باعث افتخار است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ تاكید كرد: دشمنان تصور می كردند كه جوانان این مرز و بوم بعد از تجربه 8 سال جنگ تحمیلی دیگر روحیه از خودگذشتگی و بسیجی را ندارند اما از این امر غافل بودند كه جوانان كشور فرهنگ جهاد و مقاومت در برابر استكبار را یاد گرفته اند و با تمام قوا در مقابل زورگویی های دشمن ایستادگی می كنند.

وی گفت: زمانی كه خودروی پراید از خط تولید این گروه خودروسازی خارج شد، این مجموعه خودرویی را به تولید انبوه رساند كه در آن مقطع تا 90 درصد داخلی سازی شده بود؛ این امر برای كشور كه در تحریم است بسیار با ارزش است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با یادآوری اینكه در حال حاضر تمام قطعات خودرو توسط مهندسان داخلی تولید و تامین می شود، اظهارداشت: نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا، نشان داد كه این مجموعه رشد و پیشرفت بسیار مناسبی در تولید قطعات داشته و توانسته تهدیدهای خارجی را به فرصت تبدیل كند.

داوود حسین زاده، فرمانده بسیج گروه خودروسازی سایپا نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا، گفت: در دوران تحریم و جنگ اقتصادی، سایپا موفق شد نسبت به داخلی سازی قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنعت خودرو اقدام كند؛ تكنولوژی هایی كه در گذشته، كشور به آن وابسته بود و تنها از طریق واردات تامین می شد اكنون با همت بسیج و مهندسان سایپا داخلی سازی شده است و دیگر نیازی به واردات نیست.

وی با بیان اینكه خودكفایی قطعات صنعت خودرو با همكاری نیروی هوایی ارتش، سازمان صنایع هوافضا و مجموعه های دانش بنیان محقق شد، تصریح كرد: هیچ قطعه ای در صنعت خودرو وجود ندارد كه امكان تولید آن در داخل نباشد.

اجاره ماشین عروس
!
!
!