پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۲۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
استاندارد ایران، خودروهای مونتاژی عراق را تایید می کند
۱۲:۲۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
اجاره خودرو
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

استاندارد ایران، خودروهای مونتاژی عراق را تایید می کند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: عراقی‌ ها اصرار داشتند که سازمان ملی استاندارد تولیدات مونتاژ شده در عراق را هم تایید کند که بعد از رایزنی‌های متعدد، صورت جلسه‌ ای امضا شد و هیئت ما پذیرفت تا این کار را نیز انجام دهد.

به گزارش پرشین خودرو، غلامرضا شریعتی، با اعلام این مطلب اظهار داشت: سه مشکل در خصوص صادرات خودرو به عراق در سفر اخیر مطرح شد که با رایزنی‌های انجام شده، دو مورد آن حل شده و برای مورد سوم تصمیم گیری‌ های لازم اتخاذ می‌شود.

وی که در خصوص سفر اخیر خود به عراق سخن می گفت، افزود: درباره صادرات خودرو به عراق مشکلاتی با عراقی‌ها مبنی بر نگرش آن‌ها نسبت به استاندارد داشتیم، زیرا خودروساز‌های ما طبق قوانین ۸۵ گانه اروپا، اصرار به ایمنی و آلایندگی دارد عمل می‌کند، اما عراقی‌ها طبق نظر استاندارد‌های کشور‌های حوزه خلیج فارس، عمل می‌کند.

وی گفت: در جلساتی که تعدادی از آن مجازی و یک جلسه نیز در سفر اخیر به صورت حضوری برگزار شد دو مورد از مشکلات صادرات خودرو بررسی شد و قابل انجام است و در خصوص مشکل سوم که تاکید عراقی‌ها مبنی بر تایید مونتاژ شده در عراق است نیز، باید اقداماتی انجام شود.

شریعتی افزود: عراقی‌ها اصرار داشتند که سازمان ملی استاندارد تولیدات مونتاژ شده در عراق را هم تایید کند که بعد از رایزنی‌های متعدد، صورت جلسه‌ای امضا شد و هیئت ما پذیرفت تا این کار را نیز انجام دهد.

رئیس سازمان استاندارد گفت: طبق تعهدات ما، مسئولان ایرانخودرو قول دادند تا مشکلات موجود را برای صادرات برطرف کنند و امیدوار بودند که صادرات خود را با توجه به بازار‌های موجود ارتقاء دهند.

وی در پایان افزود: یکی دیگر از مشکلات مطرح شده، وجود یک هزار و ۴۰۰ خودرویست که قطعات آن در کارخانه عراق بود و طبق نظر عراقی‌ها قرار بود این یک هزار و ۴۰۰ خودرو نیز مورد تایید سازمان استاندارد ایران قرار بگیرد که این اقدام با مشکلات زیادی روبرو بود، البته پس از جدل فراوان قرار شد تا تغییرات مورد نظر عراقی‌ها در خصوص این خودرو‌ها اعمال شده و مشکلات آن‌ها نیز حل شود.

اجاره ماشین عروس
!
!
!