پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۵۷ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
 توسعه برند در خودروسازی هوندا
۱۶:۵۷ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
اجاره خودرو

توسعه برند در خودروسازی هوندا

با بالگرد، ربات، پایگاه ماه و راکت فضاپیمای هوندا ... آشنا شوید. مسابقه ای در بخش تولید ایی-ویتال ها [وسایل نقلیه عمودپرواز و عمودفرود] در بین خودروسازان دنیا آغاز شده است.

به گزارش پرشین خودرو، هوندا در حال کار روی بالگردهای ایی-ویتال eVTOL هیبریدی کار می کند و طوری طراحی شده که سرنشینان می توانند درون محفظه ای بنشینند که زیر 8 ملخ آویزان است. این خودروی هوایی فقط با موتور برقی اش می تواند 160 کیلومتر بپیماید. این کمپانی که شهرت خود را با تولید موتورسیکلت به دست آورد در توسعه برند خود علاوه بر خودرو، ربات انسان نما، هواپیما، قایق و موتور انواعی از وسایل نقلیه را می سازد. از عمر آسیمو اولین ربات انسان نمای هوندا 20 سال می گذرد.

هوندا می گوید در حال طراحی راکت های فضاپیما هم هست و برای ایجاد پایگاه و استقرار در ماه هم در حال کنکاش و کندوکاو است.

وسایل برقی که عمودپرواز و عمودفرود هستند به VTOL یا vertical take-off and landing معروف هستند و انواع جدیدی که به موتورهای برقی مجهز است eVTOL نامیده می شوند. هوندا می گوید ایی-ویتال ها تحرک و رفت و آمد هوایی را برای مردم بهتر در دسترس قرار خواهند داد.

بالگردهای ایی-ویتال از 8 ملخ نسبتاً کوچک بهره می برد که برای اوج گرفتن به شکل عمودی طراحی شده اند و دو ملخ دیگر و ساختار بال مانند هم برای حرکت رو به جلو تعبیه شده اند و موتور هیبریدی آن از دو بخش موتور توربینی و برقی تشکیل شده و موتور توربینی باتری را شارژ نگه می دارد و پیمایش این بالگرد با یک باک پر و باتری شارژ شده 400 مایل [640 کیلومتر] می پیماید اما با باتری و موتور برقی فقط 100 مایل می تواند طی کند.

موتور هیبریدی موجب افزایش پیمایش ایی-ویتال هوندا شده و همین موضوع می تواند به این بالگردهای هییبریدی کمک کند بتوانند بین شهرها سفر داشته باشند. بازار سفرها با وسایل نقلیه عمودپرواز عمودفرود در آینده رو به گسترش خواهد بود. هوندا با این بالگرد اکوسیستم جدیدی در حمل و نقل نوین ایجاد خواهد کرد که با محصولات دیگر حمل و نقل نوین در زمین شبکه ایجاد خواهد کرد. آن بخش که روی زمین در حرکت است، خودران هایی هستند که در شبکه حمل و نقل نوین در مسیرها خاص به شکل پاد Pod یا محفظه طراحی می شوند.

از لحاظ ایمنی، بالگردهای ایی-ویتال هوندا از همان فناوری ها و استانداردهای هواپیماهای مسافربری تجاری استفاده می کند.

صدای این بالگردها به دلیل به کار بردن ملخ های خاص با شعاع بسیار کم آزار دهنده نخواهد بود. این بالگردها به راحتی در شهرها رفت و آمد خواهند کرد و هنگام اوج گیری و فرود صدای مهیبی نخواهند داشت.

مسابقه برای تکوین و توسعه ی ایی-ویتال ها هر روز داغتر و شدیدتر می شود. ایی-ویتال های تمام برقی این اشکال را دارند که پیمایش آنها بسیار محدود است اما با موتورهای هیبریدی این امکان وجود دارد که این نوع سفرهای نوین از ریشه شکل بگیرند تا باتری ها و فناوری های تمام برقی به پیمایش قابل قبول برسند.

بخش تحقیقات رباتیک هوندا به منظور کاهش محدودیت ها و افزایش پتانسیل ها انسان به طراحی ربات انسان نما مثل آسیمو پرداخته و در مرحله بعدی در حال توسعه اپلیکیشن ها برای ربات های آواتار است تا محدودیت های زمانی و مکانی انسان را به حداقل برساند.

ربات جدید هوندا که نام آن «ربات آواتار هوندا» Honda Avatar Robot است، به این دلیل آواتار نامگذاری شده که شما می توانید آن را از هر کجای دنیا کنترل کنید و لازم نیست کنار آن باشید. این ربات های انسان نما آنقدر پیشرفت کرده اند که می توانند نوشابه، در کنسرو و قوطی های مختلف مربا را باز کنند. اما در آینده نه چندان دور توانایی های آنها بی محدودیت خواهد بود. در حال حاضر هوندا روی رباتی کار می کند که می تواند به قربانیان حملات قلبی، به روش صحیح امداد برساند. این ربات های انسان نما می توانند به پزشکان کمک کنند از راه دور مثلا از بیمارستان، به معاینه و درمان بیماران بپردازند. به بیان دیگر، اگر یکی از این ربات ها در منزل باشد و حمله قلبی به صاحب آن دست بدهد، همان کمک هایی که پزشک در بیمارستان به این بیماران می دهند، از راه دور انجام می شود و جلوی مرگ و میرها به خاطر نرسیدن بیمار به بیمارستان تا حدود زیادی گرفته می شود.

اجاره ماشین عروس
!
!
!