پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۷:۵۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
۱۷:۵۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
اجاره خودرو

تست کرونا از تمامی زائران زمینی اربعین

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری گفت: از تمامی زائران اربعین که به صورت زمینی به کشور بازگشته اند تست کرونا گرفته شده است.

به گزارش پرشین خودرو، داریوش باقر جوان با بیان اینکه کم کم پرونده بازگشت زائران از مرز‌های زمینی در حال بسته شدن است، گفت: بسیاری از ناوگانی که برای جابجایی زائران به مرز مهران و شلمچه اعزام شده بودند هم اکنون به شهر‌های خود بازگشته و تنها تعدادی ناوگان در مرز مهران حضور دارد که باقی مانده زائران را به کشور خود بازگردانند.

او ادامه داد: در حال حاضر ساعتی ۱۰ تا ۱۵ زائر از مرز‌های زمینی وارد کشور می‌شوند که آمار‌ها نشان دهنده بسته شدن پرونده بازگشت زائران است که البته بخش عمده‌ای از این زائران خود با خودور‌های خودشان به مرز‌ها مراجعه کرده بودند.

باقر جوان بیان کرد: مرز‌های زمینی برای اعزام زائران به کربلا به طور معمول به دلیل تصمیمات کشور عراق همواره بسته بود برای ایام اربعین به مدت محدود و ساعتی باز شد که در حال حاضر هم این مرز‌ها تنها برای عبور زائران کشور عراق باز است و می‌توانند برخی از افراد که دارای تابعیت کشور عراق هستند از مرز‌ها عبور کنند.

مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافری سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای درباره تست کرونا از مسافران اربعین هم گفت: از زمانی که من در مرز مهران حضور داشتم از تمامی مسافران اربعین تست کرونا گرفته می‌شد و اجازه خروج هیچ مسافری بدون تست و یا مشکوک به کرونا داده نمی‌شد.

او تصریح کرد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از زائران به کشور بازگشته اند و ما تنها تعدادی از ناوگان را قرار داده ایم که زائران باقی مانده بازگردند.

باقر جوان اظهار کرد: در ایام اربعین بیش از ۳ تا ۴ هزار ناوگان به صورت آماده باش برای بازگرداندن زائران قرار داده بودیم که روزانه به طور متوسط هزار نفر توسط ناوگان زمینی جابه جا شده است.

مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافری یادآور شد:با این وجود روزانه به طور متوسط ۱۰۰۰ نفر توسط این ۴۰ تا ۵۰ دستگاه اتوبوس جا به جا می‌شوند و با توجه به آنکه ظرفیت هر اتوبوس بین ۲۰ تا ۲۷ نفر است، هیچ مشکلی در جا به جایی زائران نداشتیم.

باقر جوان اظهار کرد: ما ظرفیت جا به جایی و همچنین ورود ناوگان بیش از این تعداد را هم داشتیم اما با توجه به آنکه زائران به مرور وارد کشور می‌شوند، بنابراین نگرانی از این بابت نداشتیم.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توضیح داد: بسیاری از زائران که از مرز زمینی تردد کرده بودند با وسیله نقلیه خود به این مرز مراجعه کرده بودند و بنابراین در هنگام بازگشت هم از وسایل نقلیه خود استفاده کردند.

اجاره ماشین عروس
!
!
!