پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۴۱ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
 غرامت ۱۳۰ میلیون دلاری برای کارگر تسلا به دلایل تبعیض نژادی
۱۳:۴۱ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
اجاره خودرو

غرامت ۱۳۰ میلیون دلاری برای کارگر تسلا به دلایل تبعیض نژادی

شرکت خودروسازی تسلای آمریکا در موضوع تبعیض نژادی علیه یکی از کارگران سیاه‌پوستش مجرم شناخته شد و قرار شد بر اساس حکم دادگاه ۱۳۰ میلیون دلار به کارگر مذکور غرامت پرداخته شود.

به گزارش پرشین خودرو، به نقل از وال‌استریت ژورنال، شرکت خودروسازی تسلا آمریکا طی یک دعوی قضایی محکوم شده که نتوانسته اقدامات لازم برای جلوگیری از خشونت‌های مرتبط با تبعیض نژادی را در محیط کار فراهم کند.

بر همین اساس یک کارگر سیاه‌پوست سابق شرکت تسلا قرار است 130 میلیون دلار غرامت دریافت کند.

در واقع هیأت منصفه در دادگاه حکم داده که آون‌دیاز 53 ساله که طی سال‌های 2015 و 2016 در کارخانه تسلا کار کرده 130 میلیون دلار خسارت دریافت کند.

برنارد الکساندر یکی از وکلای مدافع در طول این دعوی قضایی گفته که آون‌دیاز می‌گوید در طول حضور در محل کار بارها لقب‌های نژادپرستانه به وی داده شده و در سرویس بهداشتی و دیگر بخش‌های محل کار خود شاهد تصاویر و شعارهای نژادپرستانه بوده است.

کارخانه‌ای که دیاز در آن کار می‌کرده در منطقه سانفرانسیسکو واقع شده و با حدود 10 هزار کارمند یکی از خطوط تولید مونتاژ خودروهای تسلا بوده است.

برگزاری دادگاه مرتبط با این دعوی قضایی حدود یک هفته طول کشید و دیاز می‌گوید این حکم پرتوی نوری است که قرار است آنچه در کارخانه تسلا رخ می‌دهد را نمایان کند.

دیاز خطاب به ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و بنیان‌گذار شرکت تسلا گفت: «این یک هشدار برای تو است‌، کارخانه را پاکسازی کن».

اجاره ماشین عروس
!
!
!