سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۰۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
جزئیات کاهش تولید خودرو در امریکا
۱۱:۰۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

جزئیات کاهش تولید خودرو در امریکا

فروش خودرو در امریکا در سه‌ ماهه سوم سال جاری میلادی کاهش یافته‌ است.

به گزارش پرشین خودرو، اختلال در زنجیره عرضه نیمه‌رساناها و ذخایر بسیار پایین خودرو باعث کاهش تولید و فروش خودرو در سراسر دنیا شده است.

براساس این گزارش، شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد فروش آن در فصل تابستان 32.8 درصد نسبت‌ به همین دوره در 2020 کاهش یافته و به 665 هزار و 192 خودرو رسیده‌ است. این خودروسازی اختلال در زنجیره عرضه نیمه‌رساناها و ذخایر بسیار پایین خودرو را دلیل این کاهش تولید می‌داند.

در این‌ بین شرکت خودروسازی فورد هم اعلام کرد فروش آن در آمریکا 17.7 درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته‌ است.

فیات کرایسلر هم گزارش داد فروش آن 19 درصد در سه‌ ماهه سوم پایین آمده و به 410 هزار و 917 خودرو رسیده‌است.

فروش شرکت خودروسازی هوندا هم در آمریکا 10.9 درصد در فصل تابستان پایین آمده و به 345 هزار و 914 خودرو رسیده‌ است. فروش این خودروسازی در ماه سپتامبر 24.7 درصد کاهش‌ یافته و فقط 95 هزار و 816 خودرو فروخته‌ شده است.

فروش خودرو در چین هم رو به کاهش است. فروش خودرو در این کشور در ماه اوت برای پنجمین ماه پیاپی کاهش یافت و به 1.80 میلیون خودرو رسید، یعنی 3.5 درصد کمتر از ماه قبل از آن. فروش خودرو در چین در ماه اوت 17.8 درصد نسبت‌ به همین ماه در سال گذشته میلادی هم پائین‌تر آمده‌ است.

16.56 ‌میلیون خودرو در هشت‌ ماه ابتدایی سال جاری میلادی در چین به فروش رسیده یعنی 13.7 درصد افزایش نسبت‌ به سال گذشته داشته است.

جنرال موتورز اعلام کرده است در فکر توسعه زنجیره عرضه برای فلزات کمیاب و سایر موادی است که از آن‌ها در تولید خودروهای برقی و انرژی‌های پاک استفاده می‌شود. خودروسازی فورد هم قصد دارد یک مجتمع تولید باتری در کنتاکی تاسیس کند.

!
!
!