پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۳۹ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
داستان صدور هشدار خرید اینترنتی بیمه خودرو چیست؟
۱۲:۳۹ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
اجاره خودرو
/اختصاصی/هشدار به خریداران بیمه از پلتفرم‌ های اینترنتی فروش بیمه؛

داستان صدور هشدار خرید اینترنتی بیمه خودرو چیست؟

در پی صدور هشدار مشترک پلیس فتا و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به خرید بیمه از پلتفرم های اینترنتی بیمه، به واکاوی و چرایی صدور این هشدار پرداختیم.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، با رشد استفاده از اینترت در سطوح مختلف جامعه و فراگیر شدن خریدهای اینترنتی به خصوص بعد از شیوع کرونا، استارتاپ های زیادی فعالیت خود را به سمت این حوزه سوق دادند.

یکی از این حوزه ها که اتفاقا با استقبال شرکت های زیادی روبرو شد حوزه خودرو و خدمات مرتبط از تعمیرات، فروش، کارشناسی تا بیمه خودرو بود.

استقبال عامه مردم از خدمات اینترنتی در این سال ها و سهولت استفاده از این خدمات موجب رشد قارچ گونه این شرکت ها شد که به دلیل نبود قوانین همه جانبه، مشکلاتی برای دریافت کنندگان خدمات اینترنتی ایجاد کرد.

صدور بیمه نامه های خودرو در پلتفرم های اینترنتی از جمله مواردی بود که به تبع این مشکلات، گویا در اولویت ساماندهی قرار گرفته است.

در اواخر خردادماه سال جاری بخشنامه ای به حدود 30 پلتفرم فعال در حوزه صدور بیمه نامه خودرو ابلاغ می شود که طی آن در فرصتی یک ماهه از این پلتفرم ها خواسته می شود که برای دریافت مجوز اقدام کنند.

در فرصت 30 روزه به وبسایت های فروش اینترنتی بیمه خودرو حدود 30 شرکت فعال در این حوزه برای تکمیل مدارک مراجعه می کنند اما بر اساس اطلاعات خبرنگار پرشین خودرو از این تعداد فقط 10 شرکت موفق به دریافت مجوزهای مربوطه می شوند.

در این شرایط، ادامه فعالیت این پلتفرم ها از نظر قانونی مجاز نیست و در صورت فعالیت و فروش بیمه خودرو، خریداران و شرکت های صادرکننده با مشکل مواجه خواهند شد.

به همین دلیل است که پلیس فتا و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی به خریداران اینترنتی بیمه نامه خودرو هشدار دادند.

البته باید گفت که پلتفرم هایی که موفق به دریافت مجوزهای لازم نشدند اجازه فروش بیمه خودرو ندارند با این شرایط، لازم است که پیش از خرید بیمه خودرو در پلتفرم های اینترنتی صدور بیمه نسبت به مجاز بودن و وجود مجوز رسمی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در شرکت موردنظر اطمینان پیدا کنید.

یادآور می شود، برای بررسی صحت بیمه‌ نامه خودرو شخص ثالث، می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه مرکزی و سامانه سنهاب، با وارد کردن شماره بیمه‌ نامه خود از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

اجاره ماشین عروس
!
!
!