پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۱۷ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
 نکاتی مهم در نگهداری باتری خودرو
۱۲:۱۷ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

نکاتی مهم در نگهداری باتری خودرو

در این گزارش به چند نکته ساده و کاربردی در خصوص تعمیر و نگهداری باتری خودرو پرداخته ایم.

به گزارش پرشین خودرو، با نگهداری از خودرو و تجهیزات آن، می توان عمر خودرو را افزایش داد. با نگهداری درست از باتری، می توان از خراب شدن آن جلوگیری کرد. در این گزارش به چند نکته ساده و کاربردی در خصوص تعمیر و نگهداری باتری خودرو گفته شده است که ممکن است گاهی به کارتان آید.

سعی کنید باتری خودرو را همیشه خشک و تمیز نگه دارید. اگر خودتان قصد تعمیر باتری را داشتید، لباس محافظ بپوشید و در محلی با تهویه مناسب کار کنید. برای جلوگیری از شارژ بیش از حد و اطمینان از اتصال قطبی صحیح، برنامه تعمیر و نگهداری را دنبال کنید.

وقتی باتری را تمیز می‌کنید، خوردگی را از اطراف باتری و سپس از کابل‌های باتری پاک کنید. برای این کار از آب گرم، بی کربنات سودا و سپس یک پاک کننده استفاده کنید. باتری را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتصالات پایانه آن محکم و محافظت شده در برابر عناصر است؛ علائم خوردگی یا نشتی ممکن است به این معنا باشد که باتری دیگر آنطور که باید کار نمی‌کند.

پایانه‌ها را با ژله نفتی (وازلین) یا محافظ‌های پایانه‌ای که توسط سازنده باتری ارائه شده است، بپوشانید. از گریس‌هایی که ممکن است حاوی مواد افزودنی فلزی باشند؛ استفاده نکنید. نوار نگهدارنده را محکم کنید، این امر باعث می‌شود که باتری به خوبی نشسته باشد و به حداقل رساندن ارتعاشات کمک می‌کند که می‌تواند برای انواع خاصی از باتری‌ها مضر باشد.

نحوه استفاده از کابل‌های جامپر
همیشه لوازم جانبی را از برق بکشید و چراغ‌ها را هنگام خاموش شدن خودرو خاموش کنید. قبل از شروع به پرش، باتری خود را از نظر ترک خوردگی یا نشتی بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که کابل‌ها محکم متصل شده و عاری از خوردگی هستند.

هنگام اتصال وسایل نقلیه از طریق کابل‌های بلوز توجه داشته باشید که اگر هر 2 خودرو دارای سیستم جرقه زنی الکترونیکی هستند یا از خودرو‌های سوخت متناوب استفاده می‌کنند، استفاده از کابل‌های بلوز ممکن است به آن آسیب برساند. هر دو وسیله نقلیه را در پارک یا خنثی قرار دهید و احتراق آن‌ها را خاموش کنید.

اجاره ماشین عروس
!
!
!