یكشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۷:۰۷ | ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
ایکس22 پرو؛ کراس اوور جمع و جور و کم مصرف با ظاهری جسورانه
۰۷:۰۷ | ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
اجاره خودرو
/گزارش/ محصول جدید مدیران خودرو تست و بررسی شد؛

ایکس22 پرو؛ کراس اوور جمع و جور و کم مصرف با ظاهری جسورانه

شرکت مدیران خودرو نسخه جدید کراس اوور ایکس22 را با پسوند پرو و با تغییرات جدید در حالی به بازار معرفی کرد که این ایکس22 پرو در مشخصات فنی نیز ارتقاء پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، اگر بنا باشد در سال جاری یکی از فعال ترین خودروسازان داخلی را انتخاب کنیم بی شک مدیران خودرو صدرنشین این لیست خواهد بود آن هم در حالی که بیشتر خودروسازان با مشکلات تعهد معوق دست و پنجه نرم می کنند چرا که این خودروساز در سال جاری محصولات زیادی راهی بازار کرده است و معرفی خودروهای جدید تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

بعد از دو هفته از معرفی تیگو8 پرو در پیست آزادی این بار نوبت به عرضه ایکس22 پرو رسید تا آسفالت پیست آزادی را لمس کند.

ایکس22 پرو نسخه فیس لیفت ایکس22 است که حتی در مشخصات فنی نیز ارتقاء پیدا کرده اتفاقی که کمتر در ایران رخ می دهد چرا که در بازار ما فیس لیفت ها در بیشتر اوقات تنها با تغییرات ظاهری همراه بوده است.

 

گزارش تصویری ایکس22 پرو را اینجا ببینیدام وی ام ایکس22 پرو به عنوان یکی از کوچک ترین کراس اوورهای بازار ایران در هفته های آینده با ظاهری جدید راهی بازار خواهد شد.

در این گزارش نگاهی به ایکس22 پرو و تغییرات این محصول جدید مدیران خودرو می اندازیم.

ایکس22 پرو در طراحی ظاهری نسبت به ایکس22 تغییراتی را در جلوی خودرو تجربه کرده است.چراغ های ایکس22 پرو کاملا با طراحی جدید روی خودرو نصب شده است که از همان زبان طراحی جدید چری بهره مند است. چراغ های باریک کشیده که اندکی به سمت بالا متمایل است ظاهر جسورانه ای به ایکس22 پرو بخشیده است.

 

ایکس22 پروسپرها و پروژکتورها نیز کاملا تغییر یافته و جلو پنجره نیز با همان طرح ماتریسی که تداعی گر آسمان شب با ستاره های پرشمار است وظیفه عبور هوا را بر عهده دارد.

در نمای جانبی ایکس22 پرو تقریبا می شود گفت که تغییری اعمال نشده است و اندک تفاوت ها نیز به دلیل استفاده از زه کرومی در نوار لاستیکی پایین شیشه ها و روی پوشش پلاستیکی سیاه رنگ ستون عقب خودرو به چشم می آید.

 

ایکس22 پرودر عقب خودرو نیز همچون آریزو5 توربوی جدید تغییر آنچنانی دیده نمی شود به جر افزوده شدن دو خروجی اگزوز که تنها جنبه زینتی دارد.

 

ایکس22 پرودر مجموع می توان گفت که آنچه موجب جسورانه شدن ظاهر ایکس22 پرو شده ناشی از تغییرات در طراحی چراغ ها و سپر جلوی خودرو است که وجهه اسپرت تری برای این خودرو به ارمغان آورده است.

کابین ایکس22 پرو هم مانند آریزو5 توربوی جدید که به تازگی رونمایی شد، تغییرات زیادی را در راستای مدرن شدن تجربه کرده که فضای داخلی این خودرو را برای سرنشینان دلنشین تر کرده است.

در کابین ایکس22 پرو، روکش درب ها همچنان همان طراحی سابق است و تنها در دوخت روکش تغییراتی دیده می شود اما ترکیب کلیدها و دستگیره ها تفاوت آنچنانی با ایکس22 ندارد.

در کابین ایکس22 پرو نیز بیشترین تغییر در کنسول خودرو روی داده و تلاش شده است با استفاده از متریال چرم مصنوعی و پلاستیک با طرح فیبر کربن ظاهر مدرن و لوکس تری برای کابین به وجود آید در حالی که در ایکس22  از چرم در کنسول خودرو استفاده نشده بود.

 

ایکس22 پروفرمان ایکس22 پرو با همان کلیدهای دسترسی ایکس22 همراه است با این تفاوت که طراحی فرمان اندکی اسپرت تر شده ضمن اینکه ارگونومی آن برای رانندگی در مسافت های طولانی مناسب تر شده است.

تغییرات بعدی کابین در مقایسه با ایکس22 به طراحی دریچه های تهویه بازمی گردد که متحول شده و دیگر از آن دریچه گرد و دورنگ ایکس22 خبری نیست و حاشیه ای از پلاستیک براق آن را احاطه کرده است.

صفحه کیلومتر ایکس22 پرو نیز به تبع تغییرات گسترده کنسول خودرو متحول شده و هر چند خبری از صفحات دیجیتالی در نمایش اطلاعات نیست اما با سایر ارکان کنسول هماهنگ است.

در پایین دریچه تهویه مطبوع خودرو در قسمت میانی کنسول شاهد یک مانیتور 9 اینچ تمام لمسی هستیم که بخشی از وظایف تنظیمات رفاهی خودرو از طریق آن میسر است.

در پایین مانیتور لمسی، دو اهرم دایره ای در دو طرف قرار دارد که برای تنظیم تهویه مطبوع استفاده می شود و در میان آنها کلیدهای لمسی قرار دارد.در این بخش نسبت به ایکس22 سعی شده تا از کلیدهای فیزیکی برجسته و اهرم های کمتری استفاده شود تا بیشتر تداعی کننده کابین مدرن خودرو باشد.

بر خلاف ایکس22 قبلی در نسخه پرو شاهد کلیدهایی در اطراف دنده خودرو هستیم و اهرم تنظیم آیینه های خودرو نیز در این نقطه قرار دارد که می تواند برای راننده جذابیت بیشتری ایجاد کند.

 

ایکس22 پرواما مهمترین بخش این تغییرات که می تواند از مزیت های ایکس22 پرو باشد مربوط به ارتقای مشخصات فنی خودرو است.

ایکس22 پرو با یک پیشرانه 3 سیلندر یک لیتری توربو با توان تولید 102 اسب بخار و گشتاور 150 نیوتن متری که نیرو را از طریق یک گیربکس 9 سرعته CVT به چرخ های جلو منتقل می کند، راهی بازار خودرو می شود در حالی که ایکس22 از یک پیشرانه 1.5 لیتری با توان 105 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتن متری بهره مند بود.

گیربکس ایکس22 پرو خوشبختانه پیش از این روی آریزو6 جواب خود را پس داده و قابلیت تعویض 9 دنده مجازی را برای راننده فراهم می کند.

به هر حال با این پیشرانه و اسب بخار نمی توانیم انتظار شتاب بالایی در دورهای پایین از ایکس22 پرو داشته باشیم تا جایی که شتاب صفر تا صد این خودرو رقمی در حدود 15 تا 16 ثانیه است.

 

ایکس22 پروبا این وجود باید کراس اوور ایکس22 پرو را در مبحث ایمنی و امکانات در سطح مناسبی دید چرا که این خودرو نسبت به نسخه پیشین به اتوهولد، فرمان برقی و ترمز پارک برقی مجهز شده که می تواند در رانندگی شهری راحتی بیشتری برای راننده فراهم سازد.

نکته مهم در ایکس22 پرو که اتفاقا از مزیت های آن نیز به شمار می رود، فرمان برقی خودرو است که با توجه به بازار هدف این خودرو می تواند امتیاز مثبتی برای ایکس22 پرو باشد.

سیستم اتوهلد یکی دیگر از تجهیزاتی است که از نکات مثبت ایکس22 پرو در ترددهای شهری و ترافیک محسوب می شود. به طور مثال زمانی که خودرو در ترافیک قرار می‌گیرد چرخه تعویض دنده و فشردن پدال تا انتهای ترافیک ادامه خواهد داشت در حالی که با ورود اتوهولد به امکانات ایکس22 پرو راننده از این چرخه خلاص خواهد شد.

در مجموع باید ایکس22 پرو را یک خودروی جمع و جور شهری با سرعت و شتاب مناسب رانندگی در شهر بدانیم که مصرف سوخت پایین و چالاکی بالایی را برای راننده فراهم می کند همچنین طیف گسترده ای از امکانات رفاهی و ایمنی در کنار طراحی جسورانه و اسپرت، این خودرو را در دسته انتخاب های مناسب برای بانوان نیز قرار می دهد.خبرنگار: فرشید آصفی

اجاره ماشین عروس
!
!
!