پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۵۶ | ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
30 درصد خودروهای ریاض برقی می شود!
۰۹:۵۶ | ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

30 درصد خودروهای ریاض برقی می شود!

عربستان سعودی اعلام کرد تا سال 2030 حداقل 30 درصد از خودروهای شهر ریاض پایتخت این کشور، برقی خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو، بزرگترین صادرکننده نفت جهان می خواهد به کاهش آلاینده ها و گرمایش کره زمین کمک کند. در «کنفرانس آب و هوای سعودی» فهد الرشید رئیس کمیسیون سلطنتی ریاپ برنامه ای معرفی کرد که با اجرای آن ظرف 9 سال آینده آلایندگی در شهر 8 میلیون نفری ریاض به نصف می رسد. در همان روز محمد سلمان ولیعهد عربستان خبر از حذف آلاینده های کربنی در داخل مرزهای خود تا سال 2060 داده است.

این هدف برای پیشبرد و گسترش خودروهای برقی در ریاض در پی دوران گذاری است که در خیلی از کشورهای دنیا در حال اتفاق افتادن است. در چین قرار است تا سال 2025 بیش از 25 درصد از خودروهای نو برقی باشند. بریتانیا گفته است که می خواهد از سال 2030 فروش خودروهای با سوخت فسیلی را متوقف کند.

الرشید در مصاحبه با بلومبرگ گفته است: «ما می خواهیم ردپای کربنی خود را کاهش دهیم و بهترین کار برای این هدف، گسترش خودروهای برقی است.»

معلوم نیست سایر شهرهای عربستان سعودی دنباله روی ریاض باشند و در نهایت فروش خودروهای برقی را اجباری کنند.

البته خود عربستان سعودی که درآمدهای خود را در بازار بورس جهانی سرمایه گذاری می کند، در سهام شرکت خودروسازی لوسید موتورز، رقیب سرسخت تسلا سرمایه گذاری کرده است. به احتمال زیاد صندوق ثروت حاکمیت یا sovereign wealth fund که بخشی از لوسید موتورز را خریداری کرده،‌ در حال گفت و گو با این کمپانی است که در عربستان سعودی کارخانه تولید خودرو بنا بگذارد. شرکت استرالیایی متالز گروپ پی ال سی EV Metals Group Plc ‌اخیراً سه میلیارد دلار در عربستان سعودی برای استخراج فلزات لازم سرمایه گذاری کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروهای ریاض
!
!
!