پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۱۳ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۲
تصمیم گیران متوجه ضرورت اصلاح قیمت خودرو شده اند
۱۳:۱۳ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تصمیم گیران متوجه ضرورت اصلاح قیمت خودرو شده اند

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت: خوشبختانه تصمیم گیران متوجه ضرورت اصلاح قیمت ها با هدف افزایش تولید و عرضه و کاهش واسطه گری در بازار خودرو شده اند اما به دنبال این هستند تا این اقدام، به آشفتگی بازار و تورم هیجانی در سطح جامعه منجر نشود.

به گزارش پرشین خودرو، حسن وطنی، با بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع اصلاح قیمت ها فقط مختص خودرو نیست و بسیاری کالاها، از مواد غذایی گرفته تا محصولات پتروشیمی مشمول افزایش قیمت شده اند؛ قیمت مواد اولیه وسایر عوامل موثر بر قیمت تمام شده افزایش یافته است. این شرایط درخصوص خودرو هم وجود دارد و محصولات خودروسازان پس از عرضه با قیمت زیان ده، در بازار آزاد با فاصله قیمتی نسبتا زیاد، توسط دلال ها فروخته می شود.

وی با بیان اینکه این اختلاف قیمت، مبالغ زیادی را از جیب مصرف کننده خارج می کند و به حساب واسطه ها می رساند، اظهار کرد: صحبت از این نیست که بهای خودرو افزایش پیدا کند، بلکه فاصله قیمت خودروی تحویلی بوسیله کارخانه باید به بازار نزدیک شود تا علاوه بر اینکه جلوی زیان بیشتر تولیدکننده گرفته شود با افزایش تولید و عرضه مصرف کننده واقعی نیز برای خرید خودرو با مشکلات عدیده فعلی رو به رو نشود.

وطنی ادامه داد: با اصلاح قیمت خودروها، خودروسازان نیز امکان افزایش تولید را پیدا می کنند و در نتیجه با بیشتر شدن عرضه، قیمت ها در بازار روند کاهشی پیدا خواهند کرد. از این رو امیدواریم مسیر مناسبی برای تحقق این خواسته صنعت خودرو و قطعه سازی در نظر گرفته شود.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور خاطرنشان کرد: دولت نیز می داند که به دلیل افزایش شاخص های موثر بر تولید، بهای تمام شده خودروسازی افزایش پیدا کرده و برای از بین رفتن اختلاف بازار و کارخانه، قیمت ها باید اصلاح شود.

اجاره ماشین عروس
!
!
!