دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۳۷ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
هواپیمای بوئینگ مکس 737 با مدل جدید می آید
۱۱:۳۷ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

هواپیمای بوئینگ مکس 737 با مدل جدید می آید

یک مدل اصلاح‌ شده از هواپیمای بوئینگ مکس 737 پس‌ از بیش‌ از دو سال ممنوعیت پرواز بالاخره به آسمان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده دنیا یعنی چین باز می‌گردد. پکن این مدل جدید را تایید کرده‌ است.

به گزارش پرشین خودرو، وزارت هواپیمایی چین به خطوط هوایی این کشور اعلام کرده تغییرات اعمال‌ شده در این هواپیما را تایید می‌کند و این اصلاحات می‌توانند مسائل امنیتی مکس 737 را برطرف کنند.

این وزارت‌خانه به تمام شرکت‌های هواپیمایی چین پیشنهاد داده دستورالعمل صلاحیت پرواز این هواپیما را تا 26 نوامبر تکمیل کنند. پیش‌بینی می‌شود با این اقدام، مکس 737 به آسمان چین بازگشته و ناوگان هوایی چین سفارش این هواپیما را دوباره آغاز کند.

این بازگشت احتمالی یک خبر خوب برای بوئینگ است و می‌تواند پنج درصد ارزش سهام این شرکت را افزایش دهد.

سخنگوی بوئینگ قبلاً اعلام کرده بود با تمام مقامات هوانوردی دنیا برای بازگشت این هواپیما به آسمان مذاکره می‌کند. این شرکت موفقیت پرواز آزمایشی مکس 737 را در ماه اوت اعلام کرده‌ بود.این پرواز آزمایشی توسط وزارت هواپیمایی چین انجام شد.

مدیرعامل شرکت بوئینگ در ماه اکتبر گفت تا پایان سال جاری میلادی تأییدیه وزارت هواپیمایی چین را به دست می‌آورد و انتظار دارد تحویل این هواپیمای جدید در سه‌ماهه اول 2022 آغاز شود.

شرکت بوئینگ قبل از زمین‌گیر شدن مکس 737، سالانه حدود یک‌چهارم هواپیماهای تولیدی خود را به خطوط هوایی چین می‌فروخت. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد حدود یک‌سوم از 370 هواپیمای تحویل داده نشده آن مربوط به مشتریان چینی می‌شوند.

هواپیمای مکس 737 پس‌از دو سقوط مرگ‌بار در اواخر 2018 و اوایل 2019 زمین‌گیر شد. اما استفاده از آن در اواخر 2020 در آمریکا، برزیل، پاناما و مکزیک از سر گرفته شد.

اجاره ماشین عروس
!
!
!