یكشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۷:۰۶ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
خودداری تویوتا از امضای برنامه تطبیق با شرایط اقلیمی
۱۷:۰۶ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
اجاره خودرو

خودداری تویوتا از امضای برنامه تطبیق با شرایط اقلیمی

تویوتا از امضای تعهدنامه‌‌ای مبنی بر کاهش آلایندگی صفر که وعده حذف تدریجی خودروهای سوخت فسیلی را تا سال ۲۰۴۰ می‌دهد، اجتناب کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، شش خودروساز بزرگ دیگر با بیانیه گلاسکو در مورد خودروها و وانت‌های بدون آلایندگی از جمله فورد، جنرال موتورز، دایملر و ولوو موافقت کردند. جالب اینجاست که فولکس‌واگن نیز با وجود ادامه سرمایه‌گذاری سنگین خود برای تولید خودروهای الکتریکی، از تعهد به این برنامه خودداری کرد.

یکی از سخنگویان تویوتا به رویترز گفت که نگرانی‌ها در مورد آمادگی مشتری، در دسترس بودن انرژی و زیرساخت شارژ در آسیا، آفریقا و خاورمیانه همه به تصمیم آنها برای امضا نکردن این قرارداد منجر شده است. با این حال، در مناطق دیگر مانند اروپا و آمریکای شمالی، تویوتا آماده شتاب بخشیدن و کمک به پشتیبانی وسایل نقلیه بدون آلایندگی است.

سخنگوی تویوتا ادامه داد در بسیاری از مناطق جهان مانند آسیا، آفریقا، خاورمیانه و... هنوز محیطی مناسب برای ترویج حمل‌ونقل بدون انتشار آلاینده کامل ایجاد نشده است. ما فکر می‌کنیم که پیشرفت به زمان بیشتری نیاز دارد.‌ بنابراین، تعهد به بیانیه مشترک در این مرحله برای ما دشوار است.

تویوتا قصد دارد سال آینده نخستین خودروی الکتریکی تولید انبوه و در دسترس جهانی خود را با نام bz4x عرضه کند. تویوتا ادعا می‌کند که bz4x با یک باتری 4/ 71کیلووات ساعتی کار می‌کند و برای مسافت حدود 280 مایل WLTP مناسب است. یکی دیگر از کراس‌اوورهای تمام الکتریکی دیگر، یعنی bz4x، انتظار می‌‌رود که با خودروهایی مانند فولکس واگن ID. 4 و نیسان آریا روبه‌رو شود. مشابه سوبارو، سولترا، بر روی همان پلت‌فرم ساخته خواهد شد و همچنین در اواسط سال 2022 به فروش خواهد رسید.

اجاره ماشین عروس
!
!
!