پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۰۹ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
 کاهش 2 درصدی ارزش سهام تسلا
۱۳:۰۹ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
اجاره خودرو

کاهش 2 درصدی ارزش سهام تسلا

اقدامات ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا برای فروش ۹ /۶میلیارد دلار سهام شخصی و نیز توییت‌های وی در جهت تمسخر برنی سندرز باعث ریزش ارزش سهام این شرکت شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، ارزش سهام تسلا اخیرا تا دو درصد کاهش یافت و به 39 /1013 دلار به ازای هر سهم رسید. این موضوع سبب کاهش 207 میلیارد دلاری ارزش کلی تسلا در بازار سرمایه در هفته گذشته شده است. با این کاهش، ارزش کل شرکت تسلا به زیر یک تریلیون دلار رسید.

ماه گذشته تسلا توانسته بود رکورد مذکور را برای نخستین بار کسب کند. با این حال تسلا در زمینه ارزش کلی در بازار سرمایه آمریکا هنوز در رتبه اول شرکت‌های خودروسازی بوده و ریویان، جنرال موتورز، فورد و لوسید در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ناظران بازار می‌گویند یکی دیگر از علل کاهش ارزش سهام تسلا درگیری لفظی ایلان ماسک با برنی سندرز در روزهای اخیر است. سندرز سناتور چپ‌گرای آمریکایی خواستار دریافت مالیات عادلانه از ثروتمندان شده و ایلان ماسک با تمسخر این سناتور 80ساله، او را به علت کهولت سن دست انداخته بود.

بررسی‌های موسسه کالکین نشان می‌دهد تمسخر یک سیاستمدار ارشد و فروش مداوم سهام تسلا توسط ایلان ماسک از ارزش سهام مذکور در روزهای آتی باز هم خواهد کاست. نکته جالب اینکه حتی در صورت فروش 10 درصد از سهام ایلان ماسک در تسلا باز هم وی باید در انتظار دریافت صورت‌حساب مالیاتی 15 میلیارد دلاری باشد.

برچسب ها:
ارزش سهام تسلا
!
!
!