دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۴۷ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
 رتبه ایران در شاخص «کیفیت جاده‌ها» کجاست!؟ + نمودار
۱۵:۴۷ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

رتبه ایران در شاخص «کیفیت جاده‌ها» کجاست!؟ + نمودار

کیفیت جاده ها با توجه به گستردگی شبکه جاده ای یک کشور و همچنین وضعیت آن شبکه تعیین می شود و امتیاز 1 نشان دهنده کیفیت بسیار پایین جاده ها و امتیاز 7 به معنای کیفیت بسیار بالای زیرساخت های جاده ای است.

به گزارش پرشین خودرو، کیفیت جاده ها با توجه به این دو پارامتر می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. مجمع جهانی اقتصاد (WEF) کشورها را بر اساس یک بازه امتیازی 1 تا 7 رتبه بندی می کند. امتیاز 1 نشان دهنده کیفیت بسیار پایین جاده ها و امتیاز 7 به معنای کیفیت بسیار بالای زیرساخت های جاده ای است.

شاخص کیفیت جاده یکی از مولفه های شاخص رقابت‌پذیری جهانی است که توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر می شود. جدیدترین گزارش منتشر شده در این زمینه به سال 2019 باز می گردد که میانگین امتیاز بر اساس 141 کشور رتبه بندی شده برابر با 4.07 بوده است. سنگاپور با امتیاز 6.5 در صدر این فهرست و کشور چاد با امتیاز 1.9 در انتهای آن قرار گرفته اند.

داده های مربوط به این شاخص از سال 2006 تا 2019 در دسترس بوده و وب سایت گلوبال اکونومی آنها را منتشر کرده است. شایان ذکر است که ایران در رتبه بندی کلی با امتیاز 3.9 جایگاه 77 جهانی و در قاره آسیا جایگاه 22 را به خود اختصاص داده است.کیفیت جاده ها - رتبه بندی کلی

 

کیفیت جادهکیفیت جاده ها - رتبه بندی اروپا

 

کیفیت جاده هاکیفیت جاده ها - رتبه بندی آسیا

 

کیفیت جاده هاکیفیت جاده ها - رتبه بندی آفریقا

 

کیفیت جادهکیفیت جاده ها - رتبه بندی آمریکای شمالی

 

کیفیت جادهکیفیت جاده ها - رتبه بندی آمریکای لاتین

 

کیفیت جاده هاکیفیت جاده ها - رتبه بندی استرالیا

 

کیفیت جاده

 

منبع: عصرایران

اجاره ماشین عروس
!
!
!