پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۰۶ | ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
تحقق 66 میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای سال 1400
۱۱:۰۶ | ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

تحقق 66 میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای سال 1400

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: هدف خودکفایی امسال 133 میلیون یورو است که با همکاری سازندگان توانمند در زنجیره تامین ایران خودرو، تا دهه نخست آبان ماه بیش از 66 میلیون یورو از آن محقق شده است.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: از سال 1398 تا اوایل آبان ماه امسال توانسته ایم با اجرای پروژه های خودکفایی، بیش از 294 میلیون یورو صرفه جویی ارزی را محقق کنیم، سهم میزهای خودکفایی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز 87.8 میلیون یورو بوده است.

وی با تاکید بر اینکه همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌مندی از دانش و ظرفیت‌های جوانان نخبه، بخشی از برنامه های ایران خودرو در مسیر خودکفایی است، گفت: از مجموع 132 میلیون یورو تفاهم‌نامه‌ های فعال با دانش‌بنیان‌ها و سازمان هوافضا که در دو سال اخیر منعقد شده، صرفه جویی 98 میلیون یورویی محقق و مابقی در مرحله قرارداد و مذاکره است.

وی تصریح کرد: گروه صنعتی ایران‌ خودرو با حمایت از جوانان نخبه و استقبال از همکاری شرکت های دانش بنیان در ارایه طرح های داخلی‌سازی تولید خودرو، اقدامات موثر و مهمی را در جهت تعمیق ساخت داخل و کاهش وابستگی به منابع خارج از کشور انجام داده است.

مقیمی با بیان این که ایران خودرو با اعتقاد و باور به توانمندی نخبگان در گره گشایی و رفع بخشی از موانع تولید به ویژه داخلی‌سازی قطعات های‌تک، در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده است، بیان کرد: شرکت دانش بنیان جتکو که در زمینه طراحی و ساخت قطعات های‌تک مورد نیاز صنعت خودرو فعالیت می کند از زیرمجموعه‌های ایران خودرو است و در دو سال اخیر اقدامات مهمی را در این زمینه به انجام رسانده است. طراحی و نمونه سازی تارا برقی و همچنین پلتفرم برق و الکترونیک خودرو بخشی از دستاوردهای ذهن و دانش جوانان نخبه این شرکت است.

وی در پایان کاهش هزینه‌های تولید را از ثمرات بهره‌مندی از توان شرکت‌های دانش بنیان خواند و خاطرنشان کرد: تعمیق داخلی‌سازی از طریق میزهای خودکفایی وزارت صمت نیز با جدیت بالایی در حال اجرا است.
 

اجاره ماشین عروس
!
!
!