جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۰۳ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
خودروسازان به رغم وعده خود، نتوانستند خودرو‌های دپویی را کاهش دهند
۰۹:۰۳ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
اجاره خودرو
بازرس کل امور صنعت سازمان بازرسی کل کشور:

خودروسازان به رغم وعده خود، نتوانستند خودرو‌های دپویی را کاهش دهند

شواهد امر نشان می‌دهد که هیچ ‎کدام از دو شرکت خودروسازی داخلی نتوانستند مبادرت به کاهش خودرو‌های دپو شده خود کنند.

به گزارش پرشین خودرو، اشکان میرمحمدی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور، با اعلام این خبر اظهار داشت: خودروسازان علت انباشت خودرو‌ها و کسری قطعات خودرو را مشکل تأمین نقدینگی و قطعه‌ سازان هم قیمت ‌گذاری دستوری را مطرح کردند.

وی اضافه کرد: ۲۹ شهریورماه امسال جلسه‌ای در سازمان بازرسی کل کشور با خودروسازان، قطعه‌سازان بزرگ کشور و سایر دستگاه‌های تأثیرگذار از جمله بانک مرکزی، گمرک ایران، سازمان محیط زیست و سازمان ملی استاندارد در خصوص بررسی علت دپو خودرو‌های تولیدی برگزار شد و مشکل چالش انباشته شدن خودرو‌ها در پارکینگ هر دو شرکت خودروسازی مورد بررسی قرار گرفت.

بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه خودروسازان در آن زمان برای جمع‌آوری خودرو‌های کف پارکینگ اعلام آمادگی کردند، متذکر شد: مدیرعامل ایران ‌خودرو اعلام کرد ببش از ۹۰ هزار خودروی کف پارکینگ خود را تا نیمه آبان به ۶۰ هزار دستگاه خودرو برساند و مدیرعامل سایپا نیز وعده داد ۵۳ هزار دستگاه این شرکت را تا پایان آذر به ۱۰ هزار دستگاه کاهش دهند، اما شواهد امر نشان می‌دهد که هیچ‎کدام از دو شرکت خودروساز نتوانستند مبادرت به کاهش خودور‌های دپو شده خود کنند.

میرمحمدی بیان کرد: خودروسازان با توجه به مشکلاتی که دارند، به دنبال اعمال بهره افزایش قیمت هستند و قرار است با افزایش تولید، موجبات کاهش قیمت فراهم شود.

بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه مشکل عمده خودروسازان، وارد کردن قطعات الکترونیکی بوده است، خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی به ابعاد و عرصه‌های مختلفی در این زمینه ورود کرده است.

اجاره ماشین عروس
!
!
!