چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
ضرورت استفاده از ضد یخ در زمستان
۱۱:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

ضرورت استفاده از ضد یخ در زمستان

ضدیخ، که به عنوان خنک کننده موتور شناخته می‌ شود، زمانی که محلول ۵۰-۵۰ باشد، مانع از یخ زدن آب در سیستم خنک کننده موتور شما در آن روز‌ها و شب‌ های سرد زمستان می‌ شود.

به گزارش پرشین خودرو، استفاده از ضد یخ با فرا رسیدن فصل سرما یکی موارد ضروری برای خودروها است تا دچار مشکل نشوند.

در آب و هوای زمستانی در بیشتر روزها، صاحبان وسایل نقلیه باید خود را برای افزودن ضد یخ یا خنک کننده آماده کنند. ضد یخ حاوی اتیلن گلیکول (مایعی سمی بی رنگ، بی بو و شیرین) است؛ در صورت غلیظ شدن، افزودنی باید با 50 درصد ضدیخ و 50 درصد آب رقیق شود.

به سادگی سیستم خنک کننده خود را با آب پر نکنید.

همچنین نقطه جوش موتور شما را افزایش می‌دهد تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند. یخ زدن یا گرم شدن بیش از حد می‌تواند باعث آسیب جدی به موتور شده و موجب شود ماشین از کار بیافتد.

علاوه بر این، ضد یخ با جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی روی واشر‌ها و سایر اجزای سیستم خنک کننده، موجب می شود موتور به خوبی کار کند. به انتقال حرارت کمک می‌کند و تشکیل رسوب را از بین می‌برد. آب به طور طبیعی حاوی کلسیم و منیزیم است که می‌ تواند منجر به تجمع مواد معدنی یا رسوب در سطوح سیستم خنک کننده شود. مقیاس 1.16 اینچ ضخامت راندمان انتقال حرارت را تا 40 درصد در موتور شما کاهش می‌ دهد.

در صورت یخ زدن آب در سیستم خنک کننده، اقدامات لازم را انجام دهید. صدای جیغ بی امان یا داغ شدن بیش از حد موتور، نشانه‌ای است که سیستم خنک کننده شما یخ زده است. ضروری است که احتراق را خاموش کنید و رانندگی را متوقف کنید. در غیر این صورت، موتور‌ها منفجر می‌شوند.

به موتور خود زمان دهید تا آب شود. اگر بیرون پارک شود ممکن است چند روز طول بکشد. اما اگر بتوان آن را با خیال راحت در داخل یک گاراژ یا سازه گرم جابجا کرد، باید سریع تر آب شود. با قرار دادن یک فن گرمکن در جلوی رادیاتور، این فرآیند را تسریع کنید. تا زمانی که موتور کاملاً آب نشده پشت فرمان برنگردید.

در نهایت، ماشین یا کامیون خود را به فروشگاه خودرو مطمئن خود ببرید و کل سیستم خنک کننده را تخلیه و شستشو دهید. مایع را با ضدیخ/خنک کننده با کیفیت بالا جایگزین کنید.

کارشناسان خودرو موافق هستند که معمولاً خودرو یا کامیون شما باید هر 48 هزار کیلومتر یا سه سال یکبار تحت سرویس خنک کننده قرار گیرد. راهنمای مالک سازنده خود را برای توصیه آن بررسی کنید.

برچسب ها:
ضد یخ در زمستان
!
!
!