چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۵۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
ثبت پایین‌ترین سطح تولید خودرو در انگلیس
۱۲:۵۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
اجاره خودرو

ثبت پایین‌ترین سطح تولید خودرو در انگلیس

تولید خودرو در انگلیس به پایین‌ترین سطح خود در ۶۵ سال اخیر رسید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، در ماه اکتبر میزان تولید خودرو در انگلیس با کاهش عجیب 41.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 64 هزار و 729 دستگاه خودرو رسید که این رقم کمترین میزان تولید خودرو در این کشور از سال 1956 تاکنون بوده است. از جمله دلایل اصلی کاهش شدید خودرو در انگلیس می‌توان به مشکلاتی نظیر کمبود قطعه و همچنین تعطیلی دائمی کارخانه هوندا در شهر سویندون اشاره کرد.

تنها بخشی که تولید خودرو در آن رو به افزایش بوده، بخش خودروهای برقی بوده است که نسبت به سال قبل تولید خودروهای برقی و هیبریدی در این کشور بیش از 30 درصد بیشتر شده است. تولید خودروهای با سوخت پاک در این کشور طی یک سال اخیر حدود 44 هزار دستگاه خودرو بوده است.

لازم به ذکر است که انگلیس از جمله کشورهایی است که تعهد داده تا پایان سال 2030 به تولید خودروهای بنزینی در خاک خود پایان دهد و احتمالا تا سال 2050 نیز تردد بیشتر خودروهای بنزینی دراین کشور ممنوع اعلام خواهد شد.

سرنوشت نامعلوم و نامشخص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موسوم به بریگزیت بر روی مسائل مختلفی از جمله صنعت خودروسازی نیز تاثیرات منفی و مخربی را گذاشته است و همانطور که تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه خودروسازی برآورد کرده بودند، بسیاری از شرکت‌های خارجی فعال در این کشور تحت‌تاثیر برگزیت از این کشور خارج خواهند شد تا گرفتار اما و اگرهای بعد از آن و همچنین تبعات منفی بریگزیت نشوند.

!
!
!