چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
عدم تناسب قیمت با هزینه‌های تمام شده در صنعت خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
اجاره خودرو
یک نماینده مجلس مطرح کرد:

عدم تناسب قیمت با هزینه‌های تمام شده در صنعت خودرو

عدم تناسب قیمت خودرو با هزینه‌های تمام شده در خودروسازی به زیان انباشته خودروسازان منتهی شده است.

به گزارش پرشین خودرو، غلامرضا مرحبا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اعلام این خبر، سودآوری را به عنوان یک اصل اساسی در هر صنعت و تجارتی از جمله صنعت خودرو اعلام کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه، ارتقای کیفیت خودرو و پرداخت حقوق سهامداران با سودآوری معنا پیدا می‌کند.

وی در خصوص اهمیت سودآوری در صنعت خودرو اظهار داشت: بدیهی است که هر صنعت، تجارت و کسب و کاری زمانی می‌تواند به توسعه پایدار دست یابد که سودآور باشد. سودآوری به عنوان یک اصل اساسی در تولید است و صنعت خودرو نیز از این دایره خارج نیست.

مرحبا افزود: تحقق اهداف سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه، رشد و پیشرفت صنعت قطعه‌سازی، ارتقای کیفیت محصول نهایی، کسب حاشیه سود و پرداخت حقوق سهامداران و نیروی کار با سودآوری معنا پیدا می‌کند، ضمن اینکه مسیرها و شیوه‌های سودآوری نیز حائز اهمیت است.

وی با تایید افزایش هزینه‌ها و قیمت تمام شده تولید از جمله مواد اولیه گفت: می‌بایست رقبا وارد عرصه تولید خودرو شوند و صنعت در یک بازار رقابتی در جهت بقای خود و مدیریت هزینه‌ها تلاش و حرکت نماید.

مرحبا در پایان خاطرنشان کرد: خودروسازان باید در جهت کاهش هزینه‌های تولید بکوشد و از آنجایی که واردات به دلیل کمبود ارز جاری نیست، قیمت خودرو باید در بازار آزاد رقابتی تعیین شود که رقبا می‌توانند اعم از خودروسازان داخلی و خارجی باشند. در رقابت با خودروهای خارجی نیز می‌بایست درصد اندکی از بازار به آن دسته از خودروهای وارداتی هم کلاس با خودروهای داخلی اختصاص یابد.

!
!
!