چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۲۰:۲۱ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
مشتریان پورشه می توانند رنگ خودروی خود را انتخاب کنند
۲۰:۲۱ | ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

مشتریان پورشه می توانند رنگ خودروی خود را انتخاب کنند

مشتریان خودروهای پورشه با توجه به برنامه ای با عنوان «از-رنگ-به-نمونه» که در این شرکت تعریف شده، می توانند رنگ خودروی خود را انتخاب کند.

به گزارش پرشین خودرو، افزایش تقاضا از سمت و سوی خریداران، پورشه را متقاعد ساخته است که برنامه «از-رنگ-به-نمونه» paint-to-sample خود را بسط و گسترش دهد که در نتیجه تعداد گزینه های بیشتری به پالت رنگی تأیید شده ی این شرکت می افزاید.

این افزایش رنگ فقط به گفتن نیست و نیاز به تجهیزات جدیدی در سالن رنگ این خودروساز دارد. همان طور که می دانید، رنگی که حاصل از نور است و برای مثال روی صفحه نمایش کامپیوتر مشاهده می شود، به راحتی در ترکیب رنگ های خودرو به دست نمی آیند.

پورشه دو برنامه متفاوت از-رنگ-به-نمونه دارد. برنامه اول فهرستی از رنگ های از قبل تأیید شده هستند که امتحان خود را پس داده اند و چون از قبل انجام شده، نمونه آن وجود دارد و خریدار با ریسک پایین می تواند از این فهرست انتخاب کند. این فهرست شامل 160 رنگی است که به استاندارد تبدیل شده و برخی از آنها حتی جنبه کلاسیک و تاریخی هم پیدا کرده اند.

با توجه به امکانات روز، همه رنگ ها برای همه ی مدل ها مقدور نیست. از این 160 رنگ، برای پورشه 911 و 718 فقط 100 رنگ با امکانات فعلی مقدور است، برای پانامرا و ماکان و کاین فقط 50 رنگ و برای تایکن 65 رنگ در حال حاضر امکان پذیر است. قیمت گذاری برای اکثر مدل های 911 پورشه 11,430 و جی تی3 رقم 12,830 دلار است.

برنامه دوم تحت عنوان Paint-to-Sample Plus برای رنگ هایی است که پورشه هنوز امتحان نکرده است. برای اکثر مدل ها قیمت آن از 22,860 دلار است. مشتریان می توانند رنگ مورد علاقه خود را به کمپانی ارسال کنند و کمپانی بعد از مطالعه امکان پذیری، جواب مشتری را می دهد. این فرایند 11 ماه طول می کشد و اگر مهندسان پورشه از عهده ساخت این رنگ برنیایند، خسارت می پردازد. این گزینه برای مشتری در همه مدل ها امکان پذیر است به جز مدل کایِن.

سالن رنگ کارخانه زوفن هاوزن که بیشتر مدل های 911 و 718 را تولید می کند بانک جدیدی از رنگ را دریافت کرده تا خود را با تقاضای موجود وفق دهد. امکانات این کارخانه به شکلی تجهیز شده که روزانه می تواند تا 20 رنگ مختلف را در مدل های 911 تولید کند یعنی در واقع روزانه پنج رنگ به گستره رنگی این کارخانه اضافه شده است.

ویژگی مهم رنگ در کارخانه های پورشه این است که در خصوص رنگ هایی که امتحان خود را پس داده اند و در بانک پالت رنگی این کمپانی وجود دارند، انتخاب رنگ های خاص تر، موجب به تأخیر افتادن تولید آن نخواهد شد.

در وبسایت کمپانی پورشه ترکیب بندی رنگ ها به صورت آنلاین در اختیار مشتریان خودرو قرار گرفته تا بتوانند پیش از اقدام به خرید، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

اجاره ماشین عروس
!
!
!