چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۵۵ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
جاده های ۳۰ استان با برف و کولاک، باران و باد شدید مواجه می شود
۱۰:۵۵ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
اجاره خودرو
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا:

جاده های ۳۰ استان با برف و کولاک، باران و باد شدید مواجه می شود

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که در جاده های ۳۰ استان کشور شاهد بارش برف و باران و وزش باد خواهیم بود.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۹/۱۰ تا پایان روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۹/۱۲ مبنی بر وضعیت ناپایدار جوی، اظهار داشت: این پیش بینی شامل بارش برف و کولاک، باران و مه شدید، وزش شدید باد در جاده‌های استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، تهران، البرز، قم، چهارمحال و بختیاری، قزوین، اردبیل، غرب کردستان، مرکزی، همدان، ارتفاعات گیلان و مازندران، گلستان، لرستان، شمال و غرب اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمان، خوزستان، سمنان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، کردستان، یزد، فارس، هرمزگان و ایلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت پیش بینی شده شرایط متفاوت و خاصی را برای سفر‌های بین شهری ایجاد می‌کند حذف سفر‌های غیرضروری و رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی را توصیه کرد.

سرهنگ شیرانی به هموطنانی که سفر ضروری دارند توصیه کرد که برای تردد به این استان‌ها آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط بارندگی را داشته باشند. همچنین دقت داشته باشند که وزش باد شدید و بروز پدیده مه در جاده‌ها بر میدان دید رانندگان تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دید می‌شود که در این وضعیت ضمن کاهش سرعت در رانندگی باید از چراغ روشن در حین تردد به منظور دیده شدن و پیشگیری از تصادف استفاده کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: کاهش شدید دما موجب بروز لغزندگی در جاده‌های کوهستانی شده و رانندگی بدون در نظر گرفتن سرعت مطمئنه احتمال واژگونی و تصادفات جلو به عقب را افزایش می‌دهد.

وی افزود: مطمئنا برای رانندگی در این شرایط همراه داشتن تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ در خودرو الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه در بارندگی مشابه در هفته‌های گذشته، عدم رعایت احتیاط برخی از رانندگان به ویژه برخی از رانندگان اتوبوس‌های مسافربری حوادثی را رقم زد که می‌توانست با کمی دقت و رعایت مقررات رانندگی در شرایط بارندگی از آن‌ها پیشگیری کرد به رانندگان بخش حمل کالا، بار و مسافر توصیه کرد: در این شرایط لازم است مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر گرفته و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها، رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان از آماده بکار بودن خودرو در این شرایط، سالم بودن برف پاک کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است.

!
!
!