چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۳۲ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
 «برخط» از کیفیت هوای محل زندگی خود آگاه شوید
۱۵:۳۲ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
اجاره خودرو

«برخط» از کیفیت هوای محل زندگی خود آگاه شوید

سامانه پایش کیفی هوای کشور برای سهولت دسترسی کلیه مردم طراحی و به صورت رایگان در اختیار علاقمندان برای بار گذاری، نصب وبهره برداری در تلفن های همراه قرار گرفته است.

به گزارش پرشین خودرو، سامانه جامع پایش آلودگی هوا با هدف اخذ و تجمیع و پردازش ، تحلیل دیتای پایش ایستگاه های هوا و ارسال برخط (آنلاین) اطلاعات به‌صورت کاملاً مکانیزه به تمامی ذینفعان ازآحاد مردم جامعه گرفته تا متخصصان، اندیشمندان، دانشجویان ، اساتید و به بیان دیگر تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی (وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان هواشناسی کشور و...) به آدرس Aqms.doe.ir بارگذاری شده است.

سامانه پایش کیفی هوای کشور، برای سهولت دسترسی کلیه مردم ، اپلیکیشن این سامانه نیز در فرمت android و IOS ، طراحی و به‌صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان برای بارگذاری، نصب و بهره‌برداری در تلفن های همراه قرار گرفته است.

در حال حاضر بالغ بر۲۳۰ ایستگاه پایش کیفی هوای محیط در سطح تمام استانهای کشور به صورت لحظه ای و پیوسته غلظت آلاینده های هوا را طبق روش های مرجع استاندارد با دقت بالا اندازه گیری و ثبت می کند.

گفتنی است، به مدد این سامانه مردم ازوضعیت شاخص کیفی هوا مطلع می‌شوند به‌طوری که ضمن نمایش نقاط نصب ایستگاه‌ها روی نقشه GIS، اطلاع از مقادیر شاخص کیفی هوا به‌صورت هم اکنون، امروز و دیروز به تفکیک استان و ایستگاه‌ها روی نقشه و به‌صورت جدول با تمایز رنگ بر اساس گروه‌های مختلف میسرشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست رده‌های مختلف شاخص عبارتند از پاک: سبز(مساوی یا کمتر از ۵۰)، قابل قبول:زرد(۵۱ تا ۱۰۰)، ناسالم برای گروه‌ای حساس:نارنجی(۱۰۱تا ۱۵۰)، ناسالم: قرمز(۱۵۱ تا ۲۰۰)، بسیار ناسالم: بنفش(۲۰۱ تا ۳۰۰) و خطرناک: قهوه ای هستند.

!
!
!