چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۲۲ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
تامین امنیت خودروها با آنتن‌های ایران‌ساخت
۱۳:۲۲ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
اجاره خودرو

تامین امنیت خودروها با آنتن‌های ایران‌ساخت

محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان آنتن‌هایی برای کاربرد در واحدهای سیار صدا و سیما، شرایط بحرانی، شبکه بانکی و حوزه های نظامی عرضه کردند که قابلیت استفاده در هر نوع شرایط آب و هوایی را دارد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد ایزدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این‌که این آنتن روی خودرو نصب می‌شود، گفت: یک‌سری کنترل‌کننده داخل خودرو نصب می‌شود که بیست ماهواره فعال قابل ضبط دارد و با انتخاب هر ماهواره، آنتن به طور اتوماتیک در کمتر از ۲ دقیقه قفل می‌کند که می‌توان ارسال و دریافت را انجام داد.

وی با بیان اینکه این محصول در حوادث غیرمترقبه و شبکه‌های مدیریت بحران، شبکه‌های نفتی، شبکه‌های بانکی، مراقبت از مرزها، ارتباطات فرماندهی نظامی، نظارت تصویری بهنگام در جاده‌ها، ارتباطات مخابرات تلفن ثابت و سیار در مناطق دوردست و مواقع بحران قابل استفاده است، اظهار کرد: این محصول همچنین برای واحدهای سیار خبری تلویزیونی و رسانه‌های ارتباط‌جمعی، شبکه‌های تحقیقاتی میدانی در مناطق دورافتاده، شهرداری‌ها، آتش‌نشانی، پزشکی از راه دور، آموزش از راه دور و مواردی از این دست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایزدی خاطر نشان کرد: این آنتن‌ قابلیت نصب روی انواع خودروهای سواری، وانت، کامیونت، اتوبوس، تریلرهای یدک اختصاصی قابل‌حمل توسط خودروهای سبک و سنگین را دارد، به همین علت یکی از کاربردهای زیاد آن در ایران برای استفاده دستگاه‌های خودپرداز سیار است.

مدیر عامل این شرکت با تاکید بر اینکه تمام اجزای این محصول از قبیل طراحی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تماماً در داخل کشور تولید شده است، یادآور شد: به علت تحریم‌ها و کاربرد نظامی این محصول، ورود آن به کشور ممنوع شده است و در حال حاضر تنها تولیدکننده آن هستیم، همچنین این آنتن به کشورهای عراق و سوریه صادرات نیز داشته است.

ایزدی قیمت پایین و سبک بودن را از مزایای رقابتی این آنتن سیار دانست و ادامه داد: این آنتن نسبت به آب‌وهوای ایران مقاومت بالایی دارد، به عنوان مثال این آنتن‌ها در بوشهر و بندرعباس بدون هیچ‌گونه مشکلی در حدود ۱۰ سال است که کار می‌کنند.

اجاره ماشین عروس
!
!
!