چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۱۶ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
مانع روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش قیمت خودرو است!
۱۰:۱۶ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
اجاره خودرو
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور:

مانع روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش قیمت خودرو است!

مشکلات جدی در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی وجود دارد همانند قیمت که چالش جدی قلمداد می شود به شکلی که از ابتدای آذرماه برای اصلاح قیمت و افزایش آن، این طرح متوقف شده است.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور، با بیان این مطلب، در تشریح روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی در کشور گفت: پنج هزار و 300 تاکسی در کشور از ابتدای سال جاری تاکنون نوسازی شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری به هدفگذاری انجام شده یعنی نوسازی 10 هزار تاکسی در کشور برسیم.

وی افزود: افزایش قیمت خودرو باعث شده است قدرت برنامه ریزی از ما و رانندگان گرفته شود؛ برای مثال راننده ای که آمادگی نوسازی را تا ابتدای آذر ماه داشت در صورتی که افزایش قیمت اتفاق بیافتد کسری بودجه خواهد داشت و باید تدارک این کسری را ببیند لذا حتی ممکن است نتواند آن را فراهم کند.

ضامنی تاکید کرد: از ابتدای آغاز به کار دولت تقاضا داشته ایم اهتمام ویژه و کمک بیشتری به ما بدهند تا در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی، تامین تسهیلات مورد نیاز را در چارچوب ماده هشت قانون هوای پاک که دولت را مکلف به تامین تسهیلات کرده است، داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید در بخش تامین خودرو تفاوتی قائل شوند میان خودروهای عمومی و شخصی تا اگر افزایش قیمت اتفاق افتاد و یا عرضه متوقف شد، حدود 10 هزار خودرویی که در سال مقرر شده در حمل و نقل عمومی استفاده شود از تلاطم دور باشند؛ در راستای مسئولیت اجتماعی دستگاه ها هم این مسئله خیلی زیادی نیست و قدرت برنامه ریزی و تصمیم گیری مجموعه های اجرایی فرایند نوسازی و رانندگان را فراهم می کند و به این ترتیب شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
!
!
!