سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
وسایل مورد نیاز سفر در زمستان
۱۴:۱۹ | ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
اجاره خودرو
/رپورتاژ خبری/

وسایل مورد نیاز سفر در زمستان

برای این که بتوانید یک مسافرت امن را تجربه کنید، بهتر است که از وسایل مورد نیاز سفر در زمستان غافل نشوید.

به گزارش پرشین خودرو، آب و هوای خاص فصل زمستان، موجب شده تا خطرات مسافرت در این فصل نیز افزایش پیدا کند و به همین دلیل بهتر است به نقل از فروشگاه اینترنتی الو ایمنی به تمام تجهیزات ترافیکی توجه کرده و لوازم ضروری مسافرت در این فصل را نیز فراهم نمایید.

وسایل مورد نیاز سفر در زمستان

با این که به عقیده برخی از افراد فصول سرد سال، فصل های مناسبی برای مسافرت و گشت و گذار نیستند، اما بهتر است بدانید که زیبایی فصل زمستان نیز مانند سایر فصل ها دیدنی می باشد. از آن جایی که برخی از افراد مسافرت در زمستان را ترجیح می دهند، باید وسایل خاصی را نیز به همراه داشته باشند.

دلیل این امر را می توان شرایط آب و هوایی ناپایدار در فصل زمستان و سرمای مخصوص این فصل دانست که افراد را مجبور به استفاده از برخی وسایل ضروری می کند. وسایل مورد نیاز سفر در زمستان اصولا در فصول دیگر سال کارایی ندارند، اما نبود تجهیزات لازم در هنگام مسافرت در این فصل، ممکن است که جان افراد را به خطر بیندازد. از این جهت برای آسودگی خاطر، قبل از آغاز سفر، وسایل مربوطه را تهیه نمایید.

وسایل مورد نیاز سفر در زمستان

لباس های گرم و پشمی در سفر

اصلی ترین وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، لباس های گرم هستند. سرما علاوه بر این که می تواند به پوست صدمه برساند، انرژی و نیرو افراد را نیز کاهش می دهد و از آن جایی که در زمستان، تابش آفتاب ملایم است و شب های سردی در انتظار مسافران است، باید از لباس های پشمی مناسب زمستان استفاده کنند تا عایقی در برابر سرما باشند. دستکش های زمستانی، کلاه، شال گردن های پشمی و پاپوش ها از اصلی ترین لباس های فصل زمستان هستند.

همچنین استفاده از شلوار های داخل کرک، برای مسافرت در این فصل ضروری است تا پاها گرم نگه داشته شوند. از آن جایی که هوا در زمستان زودتر از سایر فصول تاریک می شود، بهتر است که از لباس های گرمی که توانایی انعکاس نور را داشته باشند استفاده کنید تا در هنگام دوچرخه سواری و یا پیاده روی، رانندگان توانایی دیدن شما در شب را داشته باشند.

تجهیزات مناسب برای جلوگیری از گزیدگی حشرات در مسافرت

هنگامی که با ماشین های شخصی در فصل زمستان به مسافرت می روید، ممکن است که حشرات کوچک و بسیار ریزی به لباس های شما نفوذ کنند و شما را بگزند، در این شرایط استفاده از کرم های ضد گزیدگی بهترین گزینه می باشد. همچنین توجه داشته باشید که خشکی پوست در این فصل بسیار زیاد می شود و با از بین رفتن آب و رطوبت پوست، خارش های شدیدی ایجاد خواهد شد.

از این جهت به همراه داشتن کرم های مرطوب کننده بسیار مهم و ضروری خواهد بود. البته اشعه آفتاب نیز در فصول سرد به دلیل وجود ذرات باران و برف، بیشتر از فصول دیگر منعکس خواهند شد و آسیب بیشتری را به پوست وارد می کنند. با توجه به این نکته می توان گفت که کرم های ضد آفتاب از دیگر وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، می باشند.

 سفر در زمستان

تجهیزات الکترونیکی را فراموش نکنید در سفر

در ابتدا لازم است بدانید که باطری تلفن های همراه و همچنین باطری اتومبیل ها نسبت به هوای سرد و فصل زمستان بسیار حساس هستند و عملکرد ضعیفی را در این فصول ارائه می دهند. به همین دلیل است که از تجهیزات الکترونیکی به عنوان وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، نام برده می شود. برای این که در حین سفر تلفن همراه شما به دلیل نبود برق و شارژ خاموش نشود، باید از باطری های ذخیره و یا پاور بانک استفاده کنید.

همچنین کابل مخصوص باطری ماشین نیز از دیگر وسایل مورد نیاز برای سفر در زمستان می باشد. زیرا که اگر در اثر سردی هوا، باطری ماشین به طور کامل خالی شود و اتومبیل دیگر روشن نگردد، می توانید با کابل های مخصوص، باطری اتومبیل خود را به باطری اتومبیل دیگر متصل کرده و آن را شارژ نمایید. رفلکتور ها و چراغ قوه های ضد آب نیز اهمیت بی شماری در مسافرت های زمستانی دارند.

مواد غذایی مناسب برای سفر در زمستان

یکی از خطراتی که ممکن است در مسافرت های زمستانی گریبانگیر شما شود، گیر افتادن در برف و طوفان می باشد. در این شرایط امداد رسانی به سختی و با روند بسیار کندی صورت می گیرد. از این جهت علاوه بر به همراه داشتن سایر وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، آب و کنسرو های خوراکی را فراموش نکنید.

آب، از ضروری ترین وسایل مسافرت زمستانی می باشد و توصیه می شود که در سفر هم مقدار کافی آب خوراکی و هم مقدار مناسبی آب برای شست و شو به همراه داشته باشید تا بتوانند برای چند روزی نیاز شما را برطرف سازند. غذا های کنسرو شده و همچنین خشکبار نیز از دیگر مواد مورد نیاز و ضروری در هر سفر هستند تا در شرایط خاصی که دسترسی به مواد غذایی گرم ندارید، بتوانید با استفاده از آن ها، نیاز های ضروری بدنتان را تامین کنید.

وسایل مورد نیاز سفر در زمستان

تجهیزات امنیتی

مسلما آرزوی هر فردی، یک مسافرت دلنشین و ایمن می باشد. از این جهت لازم است که به میزان کافی به تجهیزات ترافیکی جاده ها و همچنین تجهیزات ایمنی خودرو ها توجه نمود. از آن جایی که دما هوا در فصل زمستان به صورت مداوم کاهش می یابد، احتمال یخ زدگی جاده نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت. در صورت یخ زدگی در جاده ها ممکن است که اتومبیل ها بر روی یخ ها لیز بخورند و امنیت جانی مسافران به خطر بیفتد. به همین دلیل قبل از آغاز سفر در فصل زمستان، باید تمام تجهیزات ایمنی را فراهم سازید.

به همراه داشتن زنجیر چرخ یکی از ضروری ترین  وسایل مورد نیاز سفر در زمستان است که می تواند تصادفات جاده ای را کاهش دهد و از سُر خوردن اتومبیل ها در جاده جلوگیری نماید. به همراه داشتن روغن موتور و همچنین ضد یخ ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. لازم به ذکر است که قبل از اقدام به سفر در این فصل، اتومبیل خود را از نظر فنی بررسی کنید و همچنین در طول سفر نیز به صورت مداوم لنت های ترمز را چک نمایید.  از دیگر وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، داشتن زنجیر و یا سیم های محکم می باشد تا در شرایطی که قصد بکسل کردن خودرو را دارید، بتوانید از آن ها استفاده کنید.

تجهیزات ترافیکی و امنیت جاده ها

استفاده از وسایل مورد نیاز سفر در زمستان که جنبه امنیتی داشته باشند، تنها می تواند ضامن نیمی از امنیت مسافران باشد. بخش دیگر امنیت در سفر های زمستانی به ایمن بودن جاده ها و استفاده از تجهیزات ترافیکی مناسب بستگی دارد. تجهیزات ترافیکی شامل چشم گربه ای ترافیکی، بشکه ترافیکی، استوانه ترافیکی و ... می باشد که هر کدام از آن ها نقش مهمی را در جلوگیری از تصادفات جاده ای و ترافیک ایفا می کنند.

چشم گربه ای ترافیک در واقع همان قطعات کوچکی هستند که در میانه جاده نصب شده و رانندگان با تابیدن نور خودرو به آن ها متوجه ادامه مسیر در هوای تاریک و مه آلود می شوند. به طور کلی می توان گفت که تجهیزات ترافیکی، راهنمایی برای ادامه مسیر هستند و رانندگان باید با توجه به آن ها مسیر خود را ادامه دهند.

جعبه کمک های اولیه و بسته های رانندگی در زمستان

از دیگر وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، جعبه کمک های اولیه می باشد. جعبه کمک های اولیه در واقع یکی از واجبات هر سفر به حساب می آید و باید مواد ضد عفونی کننده، چسب زخم، گاز استریل، دارو و قرص های ضروری و ... در آن قرار گرفته باشند. البته امروزه بسته هایی به نام بسته های رانندگی ارائه شده اند که تمامی وسایل مورد نیاز سفر در زمستان، را درون خود جای داده اند.

در این کیف های کوچک، انواع لوازم ضروری مسافرت و حتی پتو های مخصوص مسافرت نیز وجود دارد. همچنین بهتر است که مقداری نمک و یا شن نیز به همراه داشته باشید. در برخی شرایط ممکن است که تایر خودرو ها در برف و یخ گیر کند که در این صورت می توانید با پاشیدن مقداری نمک و یا شن، برف و یخ اطراف تایر ها را به راحتی آب کنید و تایر ها را آزاد نمایید.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
محمدی
vote
۰
vote
۱۴۰۰/۱۱/۰۳
مخصوصا توی این سرمااااااااا
ali
vote
۰
vote
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
حسین
vote
۰
vote
۱۴۰۰/۰۹/۱۵
عالیییی
!
!
!