چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۰۷ | ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
ساخت پروژه مجتمع آموزشی شهید مطهری(ره) با هدف تحقق نیت واقف
۱۰:۰۷ | ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
اجاره خودرو
آیت الله امامی کاشانی مطرح کرد:

ساخت پروژه مجتمع آموزشی شهید مطهری(ره) با هدف تحقق نیت واقف

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری با حضور در محل اجرای پروژه ساخت دانشگاه و مجتمع آموزشی شهید مطهری(ره) از نزدیک در جریان جزئیات روند پیشرفت این طرح قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما، آیت الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، در بازدید از پروژه ساخت دانشگاه و مجتمع آموزشی مدرسه عالی شهید مطهری(ره)، در خصوص اهداف و چشم انداز احداث این پروژه آموزشی اظهار داشت: در اجرای نیات واقف مدرسه سپهسالار در خصوص گسترش علوم دینی و تربیت طلاب و دانشجویان در این موقوفه، یکی از اهداف اصلی احداث این پروژه ایجاد زمینه برای تحقق این نیت واقف است.

وی متذکر شد: با توجه به نظر کارشناسان حوزه میراث فرهنگی مبنی بر کاهش بار خدماتی و حفظ بنای میراثی مسجد و مدرسه عالی شهید مطهری، پروژه ساخت دانشگاه شهید مطهری(ره) و مجتمع آموزشی با هدف انتقال برخی سرانه ها نیز صورت گرفته است.

 

آیت الله امامی کاشانی


براساس این گزارش، احداث ساختمان مجتمع آموزشی و دانشگاه شهید مطهری(ره) از سال 1399 در فضایی به وسعت حدود چهار هزار و 500 متر زمین در ضلع شرقی مدرسه عالی شهید مطهری آغاز شده است.

این دانشگاه و مجتمع آموزشی در شش طبقه در حال ساخت است و با راه اندازی آن شاهد توسعه سرانه های آموزشی، فرهنگی، پرورشی و خدماتی در زیر بنای بیش از 21 هزار متر مربع خواهیم بود که شامل سالن آمفی تاتر، سالن های مطالعه، سالن ورزشی و پارکینگ در کنار کلاس های درسی مطابق با آخرین استاندارد های آموزشی است.

این گزارش می افزاید: با حمایت های بی دریغ آیت الله امامی کاشانی و تاکنون افزون بر 50 میلیارد تومان از محل موقوفات مدرسه عالی شهید مطهری برای احداث و ساخت مجتمع آموزشی و دانشگاه شهید مطهری(ره) هزینه شده است.

در حال حاضر ساخت سه طبقه از دانشگاه و مجتمع آموزشی شهید مطهری(ره) در مراحل پایانی و بهره برداری موقت قرار دارد و پیش بینی می شود با توجه به تاکید تولیت مدرسه عالی شهید مطهری(ره) بر سرعت اجرای پروژه مذکور، ظرف 18 ماه آینده شاهد بهره برداری از این دانشگاه باشیم.

با تکمیل و بهره برداری از این پروژه، زمینه تحصیل و پشتوانه آموزشی بیش از یک هزار دانشجو در 13 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین 700 دانش آموز در دو مقطع متوسطه اول و دوم فراهم خواهد شد.

یادآور می شود که آیت الله امامی کاشانی همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه، با حضور در مراسم گرامیداشت این روز در محل مدرسه عالی شهید مطهری(ره)، از مراحل اجرای پروژه ساخت دانشگاه و مجتمع آموزشی مدرسه عالی شهید مطهری(ره) بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و برنامه ریزی های مسئولان ذیربط برای بهره برداری هر چه سریع تر از این مجتمع علمی و آموزشی قرار گرفت.

!
!
!