شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۰۵ | ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
خودرو اومودا، با نشان جدید فونیکس به ایران می‌آید
۱۱:۰۵ | ۱۴۰۰/۰۹/۳۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

خودرو اومودا، با نشان جدید فونیکس به ایران می‌آید

در مراسم معرفی و رونمایی از نشان جدید مدیران خودرو با نام فونیکس که قرار است روی محصولات جدید این شرکت قرار گیرد، خبر ورود خودروی جدید «اومودا» با نشان فونیکس به ایران اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، شب گذشته مراسم معرفی و رونمایی نشان جدید مدیران خودرو(فونیکس) در حالی برگزار شد که خبری مهم از ورود یک محصول لوکس به ایران رسما اعلام شد.

هر چند بعد از رونمایی خودرو اومودا در ماه گذشته، زمزمه هایی مبنی بر ورود این خودرو به ایران منتشر شده بود اما این خبرها تنها در حد حدس و گمان باقی ماند.

در نهایت اما با اعلام رسمی مدیران ارشد شرکت مدیران خودرو، مشخص شد که "خودرو اومودا" تحت برند فونیکس و به صورت همزمان با عرضه جهانی وارد بازار ایران نیز می‌شود.

 

اومودادر خصوص "خودرو اومودا" سخنی از مشخصات فنی یا سایر مشخصات این خودرو به میان نیامد و مدیران این شرکت تنها به اعلام رسمی همین موضوع اکتفا کردند.

"اومودا"، محصولی جدید از خودروسازی چین است که تلاش دارد تا استانداردهای این خودروسازی را ارتقا دهد و تولیدات این خودروسازی را وارد مرحله جدید کند.

اومودا که در نیمه دوم سال 2022 وارد بازار می شود، از پیشرانه 1.6 لیتری TGDI با 197 اسب بخار خروجی استفاده می کند و گشتاور مجموعه نیز برابر با 290 نیوتن متر محاسبه شده است. در بخش جعبه دنده نیز نمونه دستی، سی وی تی و دی سی تی قابل سفارش خواهد بود.

 

اومودااومودا را باید از محصولات جدیدی دانست که تجربیات چری در ساخت کانسپت هایی نظیر کانسپت چری FV2030 را به وضوح در خود دارد.
ابعاد اومودا 5 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله محوری به ترتیب 4.4، 1.83، 1.585 و 2.63 متر اعلام شده، که با نسل قبلی تیگو 5 قابل مقایسه است.

خودرو اومودا برای اولین بار در جریان نمایشگاه گوانگژو رونمایی شد.

نام‌گذاری این محصول حاصل نظرسنجی 30 مرکز چری در کشورهای مختلف اعلام شده است.

اجاره ماشین عروس
!
!
!