شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۸:۴۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
بدهی 7800 میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا به کروز
۰۸:۴۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۱۲
اجاره خودرو
مدیر فروش این گروه قطعه سازی خبر داد:

بدهی 7800 میلیارد تومانی ایران خودرو و سایپا به کروز

مدیر فروش گروه قطعه سازی کروز گفت: شرکت ایران خودرو حدود سه هزار و 800 میلیارد تومان و سایپا نیز چهار هزار میلیارد تومان به گروه کروز بدهی دارند.

به گزارش پرشین خودرو، علی یوسفی، با اعلام این خبر و با توجه به عدم پرداخت مطالبات معوقه توسط خودروسازان، اظهار داشت: سرمایه در گردش قطعه سازان به خاطر خودروسازان از بین رفته است!

وی تصریح کرد: در حال حاضر تهیه مواد اولیه برای قطعه سازان به صورت نقدی صورت می گیرد و در بخش خارجی نیز به دلیل مشکلات تحریم می بایست از روش های مختلف با پرداخت نقدی و حتی پیش پرداخت، خرید انجام شود و مواد اولیه داخلی نیز به همین روش برابر با قیمت های بالای جهانی تهیه می شود.

مدیر فروش گروه قطعه سازی کروز با اشاره به اینکه در خریدهای بین المللی کاملا به دلیل تحریم دست بسته حرکت می کنیم و هزینه های بیشتر برای تامین می پردازیم، افزود: بحران کرونا در دنیا و تاثیر بر تولید مواد اولیه و کمبود جهانی تراشه های الکترونیکی نیز مزید بر علت شده است.

 

علی یوسفی


یوسفی با اشاره به بدهی هفت هزار و 800 میلیارد تومانی خودروسازان به این قطعه ساز داخلی متذکر شد: با توجه به مشکلات خودروسازان در فروش و الزام به فروش با ضرر خودرو، هر روز بدهی آنها به قطعه سازان افزایش پیدا می کند و روش هایی مانند خرید دین که از سوی از خودروسازان به دلیل عدم نقدینگی برای قطعه سازان استفاده می کنند نیز با نزدیکی به پایان سال از سوی بانک ها پذیرفته نمی شود.

وی اظهار کرد: بیشتر پرداخت ها از روش خرید دین در پرداخت بدهی استفاده شده است که بعد از معرفی خرید دین به بانک ها مشکل در اخذ این اعتبارات خود نیز یک موضوع سخت دیگر است که دامن گیر شرکت های قطعه سازی شده است.

یوسفی با تاکید بر اینکه به دلیل نداشتن نقدینگی نمی توانیم در بورس کالا به تهیه مواد اولیه اقدام کنیم، خاطرنشان کرد: زمانی در کشور مشکلی برای تولید ایجاد می شود و خودروساز کمبود نقدینگی دارد از سوی تولید کنندگان مواد اولیه که به قیمت فوب خلیج فارس مواد اولیه می فروشند هیچ مساعدتی صورت نمی گیرد و ما محکوم به تهیه نقدی مواد اولیه داخلی هستیم.

اجاره ماشین عروس
!
!
!