شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۳۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۱۳
مهم ترین نکات در خرید رینگ چرخ، چراغ جلو و کیت تسمه تایم ساندرو
۱۲:۳۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۱۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

مهم ترین نکات در خرید رینگ چرخ، چراغ جلو و کیت تسمه تایم ساندرو

در این مقاله قصد داریم به مهم ترین نکات در رابطه با رینگ چرخ ساندرو، چراغ جلو ساندرو و کیت تسمه تایم ساندرو اشاره کنیم و اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با این قطعات در اختیار شما قرار دهیم تا در هنگام خرید و استفاده از این قطعات اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید.

به گزارش پرشین خودرو، هر 3 این قطعات دارای اهمیت می باشند و شما باید در هنگام خرید این قطعات باید توجه داشته باشید که خرید این محصولات با کیفیت پایین می تواند آسیب هایی را به خودرو شما وارد کند.

امیدواریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی فرمایید.

رینگ چرخ ساندرو

رینگ چرخ ساندرو با توجه به تاثیر مستقیم و مهمی که بر تایر خودرو شما دارد و البته این تاثیر مستقیما بر داینامیک خودرو محسوس است، دارای اهمیت فراوانی می باشد.

رینگ چرخ ساندرو یکی از قطعاتی می باشد که در ظاهر خودرو بسیار تاثیر گذار می باشد و یکی از سریع ترین و بهترین راه ها برای تبدیل یک خودرو معمولی به خودرو اسپرت می باشد.

همواره بازار رینگ مشتریان خاص خود را داشته است و یکی از بازارهای وابسته به صنعت خودرو سازی می باشد که اتفاقا دارای علاقمندان و مصرف کنندگان بسیار زیادی می باشد.

رینگ چرخ ساندرو برای جوانانی که علاقه ای به استفاده از رینگ های فولادی و قالپاق ندارند، بسیار جذاب می باشد .

بهترین روش برای انتخاب رینگ چرخ ساندرو مناسب

همان طور که گفته شد انتخاب یک رینگ مناسب برای خودرو، در داینامیک خودرو بسیار تاثیرگذار می باشد.

در واقع انتخاب یک رینگ چرخ ساندرو مناسب برای خودرو، در فرمان پذیری و کیفیت سواری شما بسیار تاثیرگذار می باشد و می تواند عملکردهای مربوطه خودرو شما تا حدود بسیار زیادی بهبود بخشد.

البته در خرید و انتخاب یک رینگ مناسب، افراد دارای نظرات و سلیقه های مختلفی می باشند و هر فردی دارای اولویتی است.

برای مثال عده ای از این افراد، در درجه و اولویت اول به ظاهر و زیبایی رنگ توجه بسیار زیادی دارند، به همین دلیل خرید و انتخاب رینگ چرخ ساندرو با سایز بزرگتر و پهن تر برای این افراد بسیار مناسب می باشد.

برخی دیگر از افراد معتقدند که رینگ و لاستیک های بزرگ و پهن موجب افزایش مصرف سوخت خودرو می شود و کیفیت سواری خودرو را نیز کاهش می دهد.

این دسته از افراد به رینگ های فابریکی و رینگ های استاندارد اکتفا می کنند و رینگ چرخ ساندرو را تعویض نمی کنند.

البته مهم ترین نکته در خرید و انتخاب رینگ چرخ ساندرو، سلیقه و علاقه افراد می باشد و فرمول خاصی برای خرید این رینگ ها وجود ندارد.

اگر بخواهیم به طور کلی به مهم ترین نکات در خرید رینگ چرخ ساندرو اشاره کنیم باید گفت که:

  • اگر رینگ چرخ ساندرو دارای پهنا و سایز بزرگتر باشد، پایداری خودرو و عکس العمل فرمان را تا حدود بسیار زیادی افزایش می دهد.
  • اگر رینگ چرخ ساندرو شما بریک تر و کوچکتر از حد استاندارد باشد، کیفیت سواری خودرو شما دچار افزایش بسیار زیادی می شود.

چراغ جلو ساندرو

چراغ جلو ساندرو نیز یکی از قطعاتی است که به دو منظور زیبایی و کارایی می باشد.

یک لحظه تصور کنید که خودرو ها دارای چراغ جلو نباشند! قطعا رانندگی در شب و جاده های نامناسب غیرممکن و سخت می شد.

رانندگان با استفاده از چراغ های جلو، نکات و مواردی را به رانندگان و خودروهای اطراف گوشزد می کنند.

 

قطعا اهمیت چراغ جلو ساندرو برای تمام افراد مشخص است.

شما هنگام خرید چراغ جلو ساندرو باید دقت داشته باشید که این قطعه را با بالاترین کیفیت ممکن خریداری نمایید، زیرا در صورت خرابی این قطعه ممکن است که شما در جاده ها یا مسافرت ها گیر کنید و نتوانید کاری را انجام دهید.

چراغ جلو ساندرو با کیفیت را از کدام فروشگاه خریداری نماییم؟

به دلیل قیمت بالا چراغ جلو ساندرو، تمام کسانی که قصد خرید این چراغ ها را دارند، در سعی و تلاش می باشند که بهترین نوع این چراغ ها را خریداری نمایند.

بهترین و معتبرترین فروشگاه برای خرید چراغ جلو ساندرو، فروشگاه رنو پخش است که همواره با عرضه محصولات با کیفیت به دنبال جلب رضایت مشتریان بوده است.

فروشگاه رنو پخش چراغ جلو ساندرو را با درجه کیفیت و طول عمر بسیار بالا به بازار عرضه می کند تا بتواند رضایت 100 درصدی و کامل مشتریان را جلب کند.

به همین موجب فروشگاه رنو پخش چراغ جلو ساندرو را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به بازار عرضه می کند تا بتواند همواره تعداد عضو خانواده مشتریان را افزایش دهد.

اهمیت و وظایف کیت تسمه تایم ساندرو

تمامی قطعاتی که در موتور خودرو در حال فعالیت هستند، دارای اهمیت بسیار زیادی هستند.

کیت تسمه تایم ساندرو نیز از این قضیه مستثنی نیست و باید توجه وِیژه ای به عملکرد این قطعه داشت.

در صورتی که کیت تسمه تایم ساندرو دچار خرابی یا نقص شود، می تواند آسیب های زیادی به موتور خودرو شما وارد کند.

یکی از اجزای بسیار مهم خودروها از دیرباز تاکنون تسمه تایم یا تسمه تایمینگ (Timing Belt) بوده است. وظیفه اصلی تسمه تایم در موتورهای احتراقی درون سوز این است که سرعت گردش میل سوپاپ و میل لنگ را با یکدیگر هماهنگ می‌کند تا به این وسیله عمل احتراق در داخل محفظه به خوبی انجام شود. میل سوپاپ یا میل بادامک نیز قطعه‌ای از موتور خودرو است که وظیفه باز و بسته کردن سوپاپ‌ها را بر عهده دارد. تسمه تایم میل لنگ را به میل سوپاپ وصل کرده و با زمان بندی مناسب عمل باز و بسته شدن دریچه سوپاپ را کنترل می‌کند. تسمه تایم در واقع مهمترین عنصر در آغاز ۴ عمل اصلی موتور خودرو شامل مکش، تراکم، احتراق و تخلیه گاز است.

حال که متوجه اهمیت و وظایف کیت تسمه تایم ساندرو شده اید، در ادامه قصد داریم به نشانه ها و علائم خرابی کیت تسمه تایم ساندرو بپردازیم تا در صورت مشاهده این علائم بتوانید خرابی این قطعه را تشخیص دهید.

نشانه ها و علائم خرابی کیت تسمه تایم ساندرو

قطعا متوجه اهمیت و نوع کارکرد این قطعه شده اید و می دانید در صورت خرابی می تواند چه آسیب هایی را به بار بیاورد.

پس در صورت مشاهده علائم زیر باید در سریع ترین زمان ممکن این قطعه را چک کنید.

اختلال در عملکرد دور موتور 

اگر در هنگام رانندگی مشاهده کردید که دور موتور خودرو شما به 2 تا 4 هزار رسیده است، باید بدانید که موتور خودرو شما از حالت عادی و منظم خارج شده است و باید تسمه تایم را چک کنید.

ممکن است که تسمه تایم شل شده باشد یا دچار لغزش شده باشد و به همین دلیل دور موتور خودرو شما در حین سرعت گرفتن دچار افزایش بسیار شدیدی می شود.

از بین رفتن دندانه های تسمه تایم

یک امر طبیعی است که تسمه تایم خودرو شما پس از کارکرد و فعالیت بالا دچار فرسایش شود و دندانه ها خورده شود.

به همین موجب توصیه می شود که کیت تسمه تایم ساندرو را بعد از 60 هزار کیلومتر تعویض کنید.

اختلال در استارت و حرکت خودرو

تسمه تایم از مهمترین قطعات موتور خودرو است و به شکلی کاملا دقیق طراحی شده است. به همین دلیل همواره باید تنظیم باشد و به شکل منظم کار کند و به ازای هر بار چرخش بادامک، میل لنگ دقیقا ۲ بار بچرخد. دریچه های ورودی و خروجی گاز با چرخیدن میل بادامک باز و بسته می شوند. این دریچه ها باید دقیقا متناسب با حرکت پیستون ها باز و بسته شوند. به همین دلیل اگر این زمانبندی مختل شود، سایر قسمت های موتور خودرو هم با مشکلات زیادی روبرو می شوند. این مشکل می تواند باعث خرابی استارت شود و خودرو استارت نخورد.

مشکلات اگزوز خودرو

شما باید به دودی که از اگزوز خودرو خارج می شود، دقت کنید. دود اگزوز می تواند به رنگ های آبی، سیاه یا سفید خارج شود که هر کدام نشانگر وضعیت یا خرابی می باشند.

اما به طور کلی اگر اگزوز دود بیش از حد معمول را تولید می کند، می تواند مشکل از کیت تسمه تایم ساندرو باشد. 

اجاره ماشین عروس
!
!
!