پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
تداوم بحران کمبود تراشه در سال 2022
۱۶:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تداوم بحران کمبود تراشه در سال 2022

قائم مقام مالی گروه فولکس واگن، به وال استریت ژورنال گفته است که در سال 2022 تورم فروکش می کند اما سایه کمبود تراشه همچنان بر سر صنعت خودرو باقی می ماند.

به گزارش پرشین خودرو، خودروساز آلمانی به روش های سرمایه گذاری موسوم به hedge خود را در برابر تورم در سال 2022 محافظت می کند و از پیش می داند که مواد خام و قطعات و مجموعه های خودرو در سال 2022 افزایش قیمت خواهند داشت، از این رو خود را برای این وضعیت آماده کرده و با روش های کاهش هزینه بر این مشکل فائق خواهد آمد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال به نقل از بالاترین مقام مالی در فولکس، تورم بالا موقتی است اما این خودروساز آلمانی، همچنان با محدودیت های تأمین تراشه در سال جاری دست و پنجه نرم خواهد کرد.

فولکس واگن در ماه دسامبر هم گفته بود که معضلات تأمین تراشه برای بزرگترین خودروساز اروپا در نیمه اول سال 2022 همچنان چالش آفرین خواهد بود. با این حال اعتقاد فولکس این است که با توجه به سال 2021 و شرایط غیرمنتظره، سال 2022 کمی بهبود حاصل خواهد شد، چون حداقل خودروسازان یک سال با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اند و سال 2022 با افزایش ظرفیت های تولید تراشه، کمی از وخامت این اوضاع کاسته می شود.

محدودیت های شدید در تأمین تراشه اکثر خوروسازان را وادار به توقف خط تولید، یا تولید ناقص کرده است. خودروسازان بزرگی مثل فورد و جنرال موتورز مجبور شده اند خودروهای ناقص را در پارکینگ های خود نگهداری کنند تا با رسیدن قطعات و تراشه ها با تکمیل کاری این خودروها را به مشتریان خود برسانند.

!
!
!