چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۵۰ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
 آغاز برنامه اجرایی و عملیاتی آمایش صنعتی، معدنی و تجاری هرمزگان
۱۵:۵۰ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
اجاره خودرو

آغاز برنامه اجرایی و عملیاتی آمایش صنعتی، معدنی و تجاری هرمزگان

مسؤل طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری و رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در سفر امروز چهارشنبه 22 دیماه به استان هرمزگان، طی نشستی با فعالین اقتصادی از اجرای طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو احمد تشکینی در این نشست اظهار داشت: برنامه آمایش صنعتی از مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این برنامه به دنبال تدوین برنامه اجرایی و عملیاتی برای تمام استانها به تفکیک شهرستانها هستیم.

وی دو سرفصل اصلی برای این برنامه مطرح نمود و افزود: طبق این برنامه پتانسیل ها و ظرفیتهای حوزه صنعت، معدن و بازرگانی داخلی و تجارت خارجی موجود در هر استان به تفکیک شهرستانها مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی افزود: براساس پتانسیل ها و ظرفیتهای بررسی شده، برای سه الی چهار سال پیش، پروژه ها و طرح های اولویت دار برای هر استان و شهرستان مشخص می شود.

تشکینی بیان داشت: طرح های نیمه تمام بالای 60 درصد، واحدهای فعالی که امکان توسعه دارند، فعالیتهایی که پتانسیل آن به منظور ایجاد فعالیتهای جدید وجود دارد، احیاء معادن راکدو توسعه زیرساختها و شهرکهای صنعتی طبق پروژه ها و طرح های اولویت دار به مرحله بهره برداری رسانده می شوند.

مسؤل طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری و رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد: تا پایان سال جاری نسخه اولیه برنامه اجرایی و عملیاتی تمام استانها به تفکیک شهرستانها آماده ارائه خواهد بود.

وی بیان داشت: مکاتباتی با تمام استانهای صمت در راستای تشکیل کمیته انجام شده است که در این کمیته چارچوب اولیه مورد بازبینی قرار گرفته و پس از نهایی شدن جهت اجرای برنامه عملیاتی اقدام خواهد شد.

گفتنی است در این سفر دکتر تشکینی و سیدعلی تقوی دستیار آمایش، از شرکت تولید روی بندرعباس و شرکت شناورسازی سپهر دریا جنوب بازید به عمل خواهند آورد.

این بازدیدها در راستای تدوین سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان صورت می گیرد که مسئولیت آن با موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی است.

!
!
!