چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۲۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
دما ۵ تا ۷ درجه‌ در دامنه‌ های جنوبی البرز کاهش می یابد/وضعیت آب و هوا اعلام شد
۰۹:۲۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

دما ۵ تا ۷ درجه‌ در دامنه‌ های جنوبی البرز کاهش می یابد/وضعیت آب و هوا اعلام شد

سازمان هواشناسی اعلام کرد که از امروز تا یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز کاهش دما بین پنج تا هفت درجه پیش‌ بینی می‌ شود.

به گزارش پرشین خودرو، امروز جمعه با فعالیت سامانه بارشی، در نواحی شمال‌غرب، غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از جنوب، برخی مناطق شمال شرق کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، استان‌های واقع در جنوب البرز مرکزی شمال تهران، البرز، قزوین و بخش‌هایی از استان‌های کرمان و یزد، بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف رخ خواهد داد.

شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، شمال شرق خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، نیمه جنوبی اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب و غرب اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز، قزوین و زنجان است. در این روز در برخی نقاط غرب و دامنه‌های جنوبی البرز پدیده رعد و برق و در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

شنبه در بیشتر مناطق کشور بارش پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش در این روز در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، شمال شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، جنوب و غرب کرمان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و برخی مناطق هرمزگان پیش‌بینی می‌شود. گفتنی است، در این روز در برخی مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

از جمعه تا یکشنبه در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر کاهش دما بین ۷ تا ۱۰ درجه و در دامنه‌های جنوبی البرز کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه پیش‌بینی می‌شود. همچنین از یکشنبه تا سه‌شنبه در شمال شرق، شرق، جنوب غرب و مرکز کشور ۵ تا ۸ درجه کاهش دما انتظار می‌رود.

جمعه تا دوشنبه دریای خزر مواج است. جمعه نیمه غربی خلیج فارس، شنبه خلیج فارس و یکشنبه، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

 

!
!
!