پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۴۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
برگزاری نشست بررسی وضعیت حمل و نقل کشور در مرکز پژوهش‌ها
۱۳:۴۵ | ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
اجاره خودرو

برگزاری نشست بررسی وضعیت حمل و نقل کشور در مرکز پژوهش‌ها

نشست بررسی وضعیت بخش حمل و نقل کشور در مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

به گزارش پرشین خودرو، این نشست با حضور شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی،‌ اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، نمایندگان تشکل های صنفی و علمی بخش حمل ونقل، جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن بیان نمونه هایی از کاستی های بخش حمل و نقل کشور بر ضرورت اقدام مؤثر وزارت راه و شهرسازی در حل این معضلات تأکید کرد.

همچنین دفتر مطالعات زیربنایی این مرکز با ارائه تصویری کلان از وضعیت کنونی بخش حمل و نقل کشور و چالش‌های آن، خواستار همکاری و مشارکت همه عوامل بخش حمل ونقل اعم از مسئولان دولتی، متولیان بخش خصوصی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای رفع چالش‌ها شد.

در ادامه نمایندگان تشکل های بخش خصوصی مسائل و مشکلات این بخش در ارتباط با شیوه های مختلف حمل و نقل اعم از جاده ای،‌ ریلی،‌ هوایی و دریایی را مطرح و انتظارات خود را از مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اعلام کردند.

در پایان نیز معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با تأیید وجود برخی از چالش‌ها با ارائه توضیحاتی در خصوص تعدد ذینفعان این بخش و حاکمیت نگاه بخشی، بر یکپارچه سازی تصمیمات، ‌نوسازی ناوگان، تکمیل طرح جامع حمل ونقل، اهمیت موضوع ترانزیت، ضرورت حل مشکلات ساختاری حمل ونقل حومه ای، اصلاح نظام تعرفه گذاری و لزوم ارتقای بهره وری تأکید و خاطرنشان کرد که برنامه‌ریزی جهت رفع موانع و مشکلات در دستور کار معاونت حمل و نقل قرار دارد و ضمن تشکر از مرکز پژوهش های مجلس به جهت برگزاری این گردهمایی،‌ خواستار تداوم جلسات تخصصی در این مرکز شد.

!
!
!