پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۲۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی/ وضعیت آب و هوا اعلام شد
۰۹:۲۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
اجاره خودرو

افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی/ وضعیت آب و هوا اعلام شد

طی سه روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایدار و در شهر‌های صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایدار و در شهر‌های صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از بعد از ظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات زاگرس و البرز مرکزی به تدریج افزایش ابر و بارش پراکنده باران و برف و وزش باد انتظار می‌رود.

پنجشنبه گستره و شدت سامانه بارشی افزایش یافته و علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از جنوب غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا پنج‌شنبه در شمال غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر نقاط کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می‌رود.

پنجشنبه مجدد با نفوذ توده هوای سرد در نواحی غرب و جنوب غرب و جمعه در نیمه شمالی کشور کاهش ۴ تا ۶ درجه دما پیش بینی می‌شود.

دریای خزر طی روز‌های پنجشنبه و جمعه مواج و توفانی است. همچنین پنجشنبه نیمه غربی خلیج فارس و جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.

!
!
!