جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۳۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
آمادگی ایران خودرو برای حضور پرقدرت در موریتانی
۱۰:۳۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد:

آمادگی ایران خودرو برای حضور پرقدرت در موریتانی

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این‌که موریتانی تامین هزار و ۲۰۰ دستگاه تاکسی را به مناقصه گذاشته است، گفت: ما به عنوان یکی از کشورهایی که از طریق شرکت سنیران اتو در آفریقا حضور داریم، آمادگی همکاری در تامین و عرضه خودروهای جدید در موریتانی را داریم.

به گزارش پرشین خودرو، در نشست مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با رییس نمایندگی سفارت جمهوری اسلامی موریتانی در ایران، فرشاد مقیمی با بیان این‌که در خصوص افزایش صادرات، به دنبال بازارهای جدید و نیز احیای بازارهایی هستیم که در گذشته در آن ها حضور داشتیم، افزود: یکی از سایت‌های توانمند تولیدی در سنگال راه اندازی شده است.

در نظر داریم در کشورهای همسایه و غرب آفریقا نیز توسعه بازار محصولات را دنبال کنیم که یکی از کشورهای هدف، موریتانی است.

وی اظهار امیدواری کرد، زمینه همکاری با کشور موریتانی بیش از پیش فراهم شود و تاکید کرد: هدف ما از همکاری با این کشور، صرفا تامین هزار و ۲۰۰ دستگاه تاکسی نیست و اهداف بالاتری را در نظر داریم.

در ادامه، محمد عبدالرحمن سیدات، رییس نمایندگی سفارت جمهوری اسلامی موریتانی در ایران نیز گفت: کیفیت و کمیت در این مجموعه بسیار قابل توجه بود و توانمندی های این شرکت بزرگ به خوبی قابل مشاهده است.

وی با بیان این‌که به عنوان نماینده موریتانی، مایل هستم تا روابط دوستانه میان دو کشور موریتانی و ایران را گسترش دهم، اظهار کرد: موریتانی، بازار بسیار بزرگی برای خرید خودرو به شمار می‌رود. در این زمینه ایران خودرو می تواند امکانات بیشتری در مقایسه با کشورهای اروپایی که تنها خودروهای دست دوم به کشور ما صادر می‌کنند، ارایه دهد. وی اظهار امیدواری کرد، همکاری مشترک میان ایران خودرو، موریتانی و سنگال در مسیر درستی شکل گیرد.

در نشست مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با رییس نمایندگی سفارت جمهوری اسلامی موریتانی در ایران، زمینه های مشترک همکاری میان این خودروساز و کشور موریتانی مورد بررسی و گفت و گو قرار گرفت.

در ادامه، گزارشی از توانمندی‌ها و دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو ارایه شد. هم چنین از خطوط تولیدی این خودروساز بازدید به عمل آمد.

گفتنی است، در این نشست معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو و رایزن سفارت جمهوری اسلامی موریتانی در ایران نیز حضور داشتند.

!
!
!