دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۱۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
تشریح برنامه وزارت صمت برای ساماندهی صنعت خودرو
۱۱:۱۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۴
اجاره خودرو

تشریح برنامه وزارت صمت برای ساماندهی صنعت خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین برنامه‌ای به دنبال ایجاد تحولی اساسی در صنعت خودروسازی است؛ در این برنامه اهداف، راهبردها و استراتژی‌ها مشخص شده است که پروژه اصلاح ساختار بازارهای زنجیره تامین خودرو، پروژه اصلاح ساختار زنجیره تامین خودرو و پروژه ارتقای خدمات پس از فروش و حمایت از مصرف کندگان نمونه‌هایی از پروژه های تحولی صنعت خودرو است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، روح اله عباس پور در تشریح نشست دیروز کمیسیون صنایع و معادن، به حضور رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

همه از عملکرد صنعت خودرو ناراضی هستند

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر همه از عملکرد صنعت خودرو ناراضی هستند به گونه‌ای 2 خودروساز بزرگ کشور حدود 100 هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارند از سوی دیگر مصرف کنندگان خودرو نیز تولیدات داخلی راضی نیستند.

وی اضافه کرد: این نارضایتی‌ها موجب شد که کمیسیون صنایع و معادن برای تحقق مطالبات مردم، خواستار اقدام جدی وزارت صمت در این حوزه شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین برنامه‌ای به دنبال ایجاد تحولی اساسی در صنعت خودروسازی است؛ در این برنامه اهداف، راهبردها و استراتژی‌ها مشخص شده است که پروژه اصلاح ساختار بازارهای زنجیره تامین خودرو، و پروژه ارتقای خدمات پس از فروش و حمایت از مصرف کنندگان نمونه‌هایی از پروژه های تحولی صنعت خودرو است.

دولت نباید به حوزه اجرای خودرو ورود کند

عباسپور با بیان اینکه در نشست امروز نمایندگان نقطه نظرات خود درباره صنعت خودرو را بیان کردند و مقرر شد طی هفته آینده نظراتشان را مطرح کنند، تصریح کرد: اهداف نهایی این برنامه برای سال 1404 یعنی 4 سال زمان پیش بینی شده، اگر به دنبال تحقق مطالبات مردم باشیم باید با برنامه‌ریزی درست، ظرف 6 ماه تا یک سال به مطالبات پاسخ داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: به زعم نمایندگان دولت باید سیاست گذار صنعت خودرو باشد و در حوزه اجرایی ورود نکند و هیات مدیره و مدیرعامل طبق قانون تجارت توسط صاحبان سرمایه و ذی نفعان انتخاب شوند.

!
!
!