دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۱۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
 رشد فروش خودروهای برقی اشکودا
۱۳:۱۹ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۵
اجاره خودرو

رشد فروش خودروهای برقی اشکودا

سال ۲۰۲۱ برای اشکودا (خودروساز وابسته به گروه فولکس واگن) بسیار چالش‌برانگیز بود. این خودروساز بیش از ۸۷۸‌هزار دستگاه محصول در سراسر جهان تحویل داد، آماری که نشان از کاهش ۶/ ۱۲ ‌درصدی نسبت به سال گذشته دارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دنیای اقتصاد، این کاهش به دلیل کمبود تراشه‌های نیمه‌هادی است، بحرانی که خودروسازان جهان هنوز با آن درگیر هستند. با وجود کاهش فروش کلی اشکودا، این شرکت توانست بیش از 49‌هزار دستگاه خودرو تمام الکتریکی اشکودا را در سال 2021 بفروشد. در مقایسه با سال قبل از آن، فروش خودروهای برقی اشکودا 9/ 222درصد بیشتر شده است.

خودروهای تمام الکتریکی حدود 6/ 5 ‌درصد از کل حجم اشکودا در سطح جهان را تشکیل می‌دهند که با توجه به اینکه فقط در اروپا فروخته می‌شوند، آمار قابل‌قبولی به حساب می‌آید.

طبق آمار، اشکودا سه فصل آخر سال را با رکورد جدید فروش 17‌هزار دستگاهی به پایان رساند که نسبت به فصل مشابه 2020، رشد 198‌درصدی داشته است. سال 2021 یکی از چالش برانگیزترین سال‌های تاریخ اشکودا به حساب می‌آید.

شیوع ویروس کرونا و کمبود تراشه‌های نیمه‌هادی به طور قابل‌توجهی رشد تولید را در این شرکت کند کرد و این روند همچنان نیز ادامه دارد.

!
!
!