شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۱۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
 تویوتا همچنان پرفروش ترین خودروساز جهان
۱۶:۱۲ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تویوتا همچنان پرفروش ترین خودروساز جهان

پروفروش ترین خودروساز جهان فاصله خود را از گروه خودروسازی فولکس واگن بیشتر کرد.

به گزارش پرشین خودرو، تویوتا موتور ژاپن در سال 2021 نسبت به سال قبل از آن 10.1 درصد رشد داشت و برای دومین سال پشت سر هم، این مقام را حفظ کرد و با مقام دوم یعنی گروه فولکس فاصله بیشتری گرفت.

این خودروساز ژاپنی در سال 2021 موفق به فروش 10.5 میلیون دستگاه خودرو در سطح جهان شد که شامل زیربرندها و شرکت های تابعه تویوتا از جمله دایهاتسو و هینو موتورز هم می شود.

فولکس واگن در سال 2021 موفق به فروش 8.9 میلیون دستگاه خودرو شد که نسبت به سال قبل از آن 5 درصد افت داشت و کمترین میزان فروش این گروه خودروسازی در 10 سال گذشته بود.

تقریباً همه خودروسازان دنیا به دلیل کمبود تراشه مجبور به کاهش یا توقف خطوط تولید خود شده اند و دلیل اصلی آن وقفه هایی بود که به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا به وجود آمد و همچنین به خاطر بسط و گسترش نیاز در سایر لوازم برقی و الکترونیکی، کامپیوتر و موبایلی، کمبود تراشه بیشتر خود را در صنایع مختلف نشان داد.

با این حال این خودروساز ژاپنی بهتر از بقیه خودروسازان دنیا معضل عظیم وقفه در تولید به خاطر کرونا و کمبود تراشه را پشت سر گذاشت. البته یکی دیگر از دلایل آن هم این بود که ژاپن، بخشی از آسیا و اکثر بازارهای تویوتا کمتر از اروپا از کمبود تراشه آسیب دید.

سال مالی تویوتا شباهت زیادی به سال شمسی دارد و در 31 مارس 2022 به پایان می رسد و پیش بینی تویوتا این است که تا پایان سال مالی این خودروساز تولید و فروش 9 میلیون دستگاه به ثبت برسد.

منبع: رویترز

!
!
!