جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۵۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
 پیشنهاد افزایش تا ۲۸ درصدی نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای در پایتخت
۱۱:۵۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۰
اجاره خودرو

پیشنهاد افزایش تا ۲۸ درصدی نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای در پایتخت

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در صحن امروز شورای شهر پیشنهاد افزایش ۲۵ تا ۲۸ درصدی نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای را برای سال ۱۴۰۱ اعلام کرد و گفت: شهرداری مکلف است تا پایان سال ۲۰ هزار جای پارک را به صورت مکانیزه ساماندهی کند.

به گزارش پرشین خودرو، در صحن امروز شورای شهر تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای در سال 1401 مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورای شهر نظرات‌شان را در این زمینه مطرح کردند.

سیدمجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران درباره موضوع تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای در سال 1401 اظهار داشت: بر اساس مصوبه قبلی شورای شهر شهرداری مکلف است که تا پایان امسال 20 هزار جای پارک را در مناطق 2، 6 و 7 به صورت مکانیزه ساماندهی کند که این اقدام در مراحل پایانی آن قرار دارد.

وی افزود: بر اساس لایحه جدید مربوط به عوارض پارک حاشیه‌ای بر اساس بررسی‌های اولیه پیشنهاد شده که تغییراتی نسبت به عوارض گذشته ایجاد شود و حداکثر 25 تا 28 درصد به نرخ پارک حاشیه‌ای افزوده شود که این مسأله منوط به تصویب اعضای شورا در صحن شورای شهر است.

شفیعی گفت: البته برای نیم‌ ساعت اول پارک نرخ رایگان و برای دو ساعت نرخ از 1250 تومان در سال 1400 به 1600 تومان افزایش پیدا می‌کند همچنین برای بیش از دو ساعت برای خودروهای سواری و وانت از 1600 در سال 1400 به 2 هزار تومان در سال 1401 تغییر نرخ خواهیم داشت.

وی گفت: تغییراتی در ضرایب بر اساس رده عملکردی معابر پیش‌بینی شده و ضرایب از یک تا 1.8 تغییر می‌کند 20 درصد هم ضریب خوش‌حسابی در نظر گرفته شده است. همچنین ضریب 1.5 برای ساعات اوج ترافیک در نظر گرفته که همه این‌ها نیاز به مصوبه شورای شهر دارد.

!
!
!