جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۱۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
ورود سامانه بارشی جدید از امشب/وضعیت آب و هوا اعلام شد
۰۹:۱۷ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
اجاره خودرو

ورود سامانه بارشی جدید از امشب/وضعیت آب و هوا اعلام شد

بعد از ظهر امروز با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور بارش در خوزستان شروع می شود.

به گزارش پرشین خودرو، امروز جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است. بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور بارش در خوزستان شروع شده و به تدریج چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق لرستان و ارتفاعات غرب و جنوب اصفهان را فرا می‌گیرد.

این سامانه سه‌شنبه در خوزستان، چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، اصفهان، فارس، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، قم، شمال بوشهر، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی شمال کرمان و ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان موجب بارش می‌شود. بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود.

در این روز بیشترین مقدار بارش در شمال و شرق خوزستان، چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب لرستان، نوار غربی اصفهان و شمال و غرب فارس است. این سامانه چهارشنبه در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی موجب بارش پراکنده شده و اواخر وقت این روز از کشور خارج می‌شود.

پنجشنبه جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود.

اواخر وقت پنجشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور شده و جمعه و گستره فعالیت آن شمال غرب و بخش‌هایی از غرب را فرا می‌گیرد.

سه‌شنبه با توجه به بارش برف همراه با افزایش سرعت وزش باد احتمال کولاک برف در مناطق کوهستانی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و همچنین سقوط بهمن در مناطق کوهستانی البرز مرکزی وجود دارد. در این روز دمای هوا در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بین ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

خلیج فارس از اواخر سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه مواج است.

!
!
!