جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۳۳ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
خط تولید 4 مدل تسلا در ترکیه راه اندای می شود
۱۱:۳۳ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
اجاره خودرو
روزنامه صباح ترکیه؛

خط تولید 4 مدل تسلا در ترکیه راه اندای می شود

روزنامه صباح در ترکیه از برنامه ریزی و تجدید ساختار برای راه اندازی راهبردی مدل های اس،‌ ایکس،‌ مدل3 و مدل Y شرکت تسلا در این کشور خبر داده است.

به گزارش پرشین خودرو، پس از سفر ایلان ماسک به ترکیه در سال 2017 و دیدار با رجب طیب اردوغان امکان حضور محصولات این خودروسازی آمریکایی در ترکیه از جمله خودروهای تسلا و فناوری های مرتبط با صنایع هوافضای اسپیس ایکس در ترکیه قوت گرفت.

اردوغان هم در باره این دیدار یک بار گفت که در گفت و گوهایش «صحبت از همکاری مؤسسه های خصوصی و دولتی ترکیه در زمینه های مختلف به ویژه فناوری های هوافضا مطرح شده است.»

 

تسلا در ترکیه


حالا بعد از گذشت پنج سال از این دیدار، روزنامه صباح در ترکیه از برنامه ریزی و تجدید ساختار برای راه اندازی راهبردی مدل های اس،‌ ایکس،‌ مدل3 و مدل Y در این کشور خبر داده است.

پیش از راه اندازی خطوط تولید، دفاتر فروش و نمایشگاه های فروش خودرو در استانبول افتتاح می شود تا فعالیت های تسلا را در استان های ترکیه و در منطقه غرب آسیا گسترش دهد.

امیر تونسیرک به عنوان مدیر عملیاتی این راه اندازی انتخاب شده است. هر چند که سابقه کار او در شرکت تسلا در آمریکا فقط سه ماه بوده اما در ماه نوامبر سال 2021 به این پست منصوب شده است. امیر تونسیرک از سال 2017 وارد عرصه خودروهای برقی شده و بیشتر سابقه او در E-Garage بوده که خودش در ترکیه تأسیس کرده است. او در لینکدین خود از این انتصاب و شرح وظایفش خبر داده و نوشته: «از اشتراک این خبر مفتخرم. من به این سفری که با اشتیاق از سال 2014 شروع کرده ام ادامه خواهم داد و در حال حاضر مسئول عملیات تسلا برای حضور رسمی این خودروساز در ترکیه هستم.»

ایلان ماسک اخیراً کمال قیصر را به عنوان رئیس شاخه ترکیه این کمپانی منصوب کرده است. همچنین شرکت تسلا در ترکیه روی نقشه مکان هایی را مشخص کرده است که باید در آن جایگاه شارژ سریع احداث شود. اما هنوز هیچیک از این جایگاه ها در حال حاضر فعال نیستند و نوشته اند: «زمان افتتاح متعاقباً اعلام می شود.»

10 مکانی که این جایگاه سوپرشارژ احداث شده عبارتند از آنکارا، آنتالیا، آیدین، بالیکسیر، بورسا، ادرین، هندک، استانبول،‌ازمیر و کونیا. همگی آنها از واژه «به زودی» استفاده کرده اند.

!
!
!