جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
6 طراح بسته بندی جهانی در راه ایران
۱۶:۰۱ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۱
اجاره خودرو
اسفند امسال، طراحان استودیوهای دیزاین بین‌ المللی به تهران می آیند؛

6 طراح بسته بندی جهانی در راه ایران

صنعت طراحی بسته‌ بندی ایران در آستانه یه رویداد بین‌المللی قرار دارد، رویدادی که کمک می‌کند تا طراحان و دیزاینرهای ایرانی با چهره‌های جهانی آشنا شوند و با آنها تبادل نظر کنند.

به گزارش پرشین خودرو، رویداد دوسالانه بسته‌ها که یک رویداد مستقل در زمینه طراحی بسته‌بندی است به روزهای پایانی چهارمین‌دوره‌اش نزدیک می‌شود. به زودی و در اواخر بهمن‌ماه نمایشگاهی از آثار برگزیده این رویداد در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

در رویداد امسال چندین و چند استودیوی دیزاین بین‌المللی و همچنین هنرمندان مستقل جهانی شرکت خواهند داشت. همچنین در بخش داوری هم علاوه بر سه داور ایرانی از شش طراح و دیزاینر بین‌المللی که هر کدام عضو یک استودیو دیزاین معتبر هستند دعوت به عمل آمده و همه در یک فرایند جدید و نوآورانه داوری به بررسی آثار پرداختند.
«سومچانا کانگوارجنیت» از تایلند، «اشوینی دشپانده» از هند، «الجاندرو گاوانچو» از انگلستان، «پاول روترز» از هلند، «دیوید موسکونی» از ایتالیا و «شادی الحوراب» از عمان در کنار «طاهره محبی تابان»، «فواد تجلی» و «پژمان فخاریان» از ایران کار قضاوت آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره را بر عهده دارند.

«سومچانا کانگوارجنیت» یکی از داوران این دوره از رقابت‌هاست. یک دیزاینر معروه اهل تایلند که فارغ‌التحصیل رشته طراحی صنعتی است و استودیو دیزاین Prompt را با هدف ارائه‌ دیزاین‌های منحصر به فرد و برندسازی در بانگوک راه‌اندازی کرده است. سوماچنا عضو هیات مدیره‌ی «انجمن گرافیک دیزاین تایلند» است و استودیوی او هم بیش از ۱۰۰ مشتری بین‌المللی دارد.

«اشوینی دشپانده» فــارغ التحصیل دیــزاین از «انستیتو ملی دیزاین احمدآباد هنــد» است. او بنیانگذار استودیـو دیزاین «Elephant Design» است که بزرگترین استودیوی مستقل مشاور دیزاین در این کشور به شمار می‌آید و در هند و سنگاپور دفتر دارد.

«الجاندرو گاوانچو» طراح گرافیک و موسس استودیو Alejandro Gavancho است. استودیوی آنها ابتدا در لیمای پرو مستقر بود و حالا با گسترش فعالیت‌های بین‌المللی‌اش به لندن تغییر مکان داده. این استودیو طراحی مستقل در زمینه برندینگ، بسته‌بندی، ارتباطات دیجیتالی و هنری فعالیت می‌کند.

«پاول روترز» موسس آژانس مستقل دیزاین Kluif در هلند است که با همکاری Jeroen Hoedjes در تابستان سال ۱۹۹۹ با رویکرد ۳۶۰ درجه برای انواع مختلف مشاغل و برند‌ها و شکستن مرزهای سنتی طراحی گرافیک کلاسیک راه‌اندازی شد. تیم ۱۲ نفره‌ی Kluif از دیزاینرهای داخلی و خارجی تشکیل شده است و در طی ۱۰ سال گذشته بسیار پیشرفت داشته و توانسته به یک استودیو مستقل و نوظهور تبدیل شود.

«دیوید موسکونی» از ایتالیا با سابقه طولانی در همکاری با برندهای جهانی در حال حاضر شریک خلاق استودیو برندسازی و بسته‌بندی Auge Design است که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد. این استودیو یک استودیوی خلاق با تمرکز بر روی برند و دیزاین بسته‌بندی، واقع در فلورانس ایتالیا است.

«شادی الحوراب» بیش از 10 سال تجربه در زمینه طراحی و ارتباطات دارد ، از جمله بیش از 5 سال تحقیق در زمینه برندسازی و تبلیغات. او بر اساس تحصیلات قوی در زمینه دیزاین و تجربه حرفه ای گسترده، برنده چندین جایزه‌ دیزاین در سطح بین المللی شده است.

نمایشگاه دو سالانه بسته‌ها قرار است از ۲۹ بهمن تا ۸ اسفند در محل فرهنگسرای نیاوران برگزار شود و در خلال برگزاری این نماشگاه از چهره‌های برتر این رویداد هم تقدیر به عمل می‌آید.

!
!
!