جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۱۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
 بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور/ وضعیت آب و هوا اعلام شد
۰۹:۱۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
اجاره خودرو

بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور/ وضعیت آب و هوا اعلام شد

امروز با فعالیت سامانه بارشی در کشور در اغلب مناطق کشور بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و در استان‌های جنوبی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، در روز سه‌شنبه با فعالیت سامانه بارشی در کشور در اغلب مناطق به جز استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، استان‌های ساحلی خزر و استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و در استان‌های جنوبی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال فارس، چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد است.

از بعد از ظهر سه‌شنبه به تدریج از سمت غرب کاهش ابر خواهیم داشت. این سامانه اوایل چهارشنبه از سمت شمال شرق از کشور خارج می‌شود.

روز سه‌شنبه در جنوب غرب، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور و چهارشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. در سایر نقاط کشور تا روز جمعه جوی آرام خواهیم داشت.

جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور، در شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های رشته کوه مرکزی البرز و مرکزی زاگرس بارش خواهیم داشت.

شنبه علاوه بر این مناطق در شمال شرق نیز بارش رخ خواهد داد. در روز شنبه بارش در استان‌های ساحلی خزر تشدید می‌شود و کاهش دما در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

خلیج فارس از بعد از ظهر سه‌شنبه و دریای عمان روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه و دریای خزر روز شنبه مواج هستند.

!
!
!